کد خبر 250994
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد:

قرارداد خرید اتوبوس برقی هیچ مشکلی ندارد/ درختی در پارک لاله قطع نخواهد شد

قرارداد خرید اتوبوس برقی هیچ مشکلی ندارد/ درختی در پارک لاله قطع نخواهد شد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هرکدام از مدیران مربوطه که قرارداد خرید اتوبوس های برقی از چین را خواسته اند، به آنها تحویل شده است، گفت: این قرارداد هیچ مشکلی ندارد و هرییک از اعضای شورا بخواهند در دسترس آنها قرار خواهد گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه درحاشیه دویست و سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این قرارداد منع انتشار داشته و هرکسی درخواست کرده قرارداد را تحویل گرفته است، گفت: قرارداد مشکلی ندارد و هریک از اعضا بخواهند در دسترس آنها قرار خواهد گرفت. وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و دیگر بخش‌ها قرارداد را در اختیار دارند. چنین قراردادی در سال ۹۶ نیز وجود داشته و مورد خاصی ندارد. در ساخت واگن‌ها تکنولوژی به کشور وارد می‌شود و این تفاوتی مترقی است.

وی در ادامه با بیان اینکه در جلسه امروز شورا یک فوریت مصوبه تکمیل طرح آب و فاضلاب شهر بررسی می‌شود، اظهار کرد: برای تمدید این مصوبه یک فوریت ارائه شده است.

چمران افزود: سامانه پایش مصوبات شورا که پیش از این پایه‌گذاری شده بود و متوقف مانده، به ثمر رسیده و امروز از این سامانه رونمایی شده و در آن کل مصوبات پایش خواهد شد و در دسترس قرار خواهد گرفت و در جلسه امروز همچنین گزارش سه ماهه حساب درآمد و هزینه شهرداری نیز ارائه خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درخصوص ایجاد فرهنگسرا در بوستان لاله و ادعای قطع شدن درختان این پارک در این رابطه نیز یادآور شد: بعد از جشن ماه رمضان احساس شد که فضاهایی برای چنین طرح‌هایی مورد نیاز است. این موضوع مطرح شده است که درختی قطع نمی‌شود و ما نیز اجازه نخواهیم داد درختی قطع شود. باید منتظر باشیم طرح ارائه شود.

چمران با بیان اینکه در دوره سوم طرحی مصوب شد که در بوستان‌هایی با مساحت بیش از یک هکتار مسجد و کتابخانه احداث شود و ساختمان اداری منع شده است، گفت: البته طرح باید به شورا ارائه شود و هیئت موردنظر طرح را مورد بررسی قرار دهد و اگر نیاز بود احداث شود به شرطی که درختی قطع نشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص حادثه در کانال سرخه حصار برای یکی از نیروهای خدمات شهری منطقه ۱۵ اظهار کرد: شب گذشته در این منطقه بارندگی بوده و یک کارگر به دلیل تعصب کاری خود درحال بازگشایی نهر برای جلوگیری از سرریز شدن آب بوده که متاسفانه به دخال کانال سقوط کرده و مفقود شده و تاکنون پیدا نشده است. باید چنین اقداماتی با دقت صورت بگیرد و برنامه‌ریزی از قبل انجام شده باشد تا حادثه‌ای رخ ندهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha