کد خبر 250975
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۳

امیرعبداللهیان اعلام کرد؛

فشارها بر رژیم صهیونیستی، احتمال آتش بس در غزه را افزایش داده است

فشارها بر رژیم صهیونیستی، احتمال آتش بس در غزه را افزایش داده است

وزیر امور خارجه ایران گفت: در فضایی قرار داریم که احتمال آتش بس جنگ در غزه نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و علت آن رایزنی‌ها، تلاش‌ها و فشارهای افکار عمومی در صحنه منطقه‌ای و بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی است.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در پایان دیدارهای خود پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در بانجول، در جمع خبرنگاران افزود: در این نشست، علاوه برتوسعه پایدار کشورهای اسلامی طبعا مساله توقف جنگ در غزه در دستور کار قرار داشت؛ همچنین در نشست کارشناسان وزرای خارجه بحث‌های در سطح سران و وزرای خارجه شرکت کننده مطرح شد.

وی با بیان اینکه ما در یک فضایی قرار داریم که احتمال آتش بس جنگ در غزه نسبت به گذشته قدری افزایش پیدا کرده است، علت آن را رایزنی‌ها، تلاش ها و فشارهای افکار عمومی در صحنه منطقه‌ای و بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی دانست.

وزیر امور خارجه ایرانضمن ابراز امیدواری برای مورد توجه قرار دادن حقوق فلسطین و فراهم شدن شرایط برای توقف جنگ و نسل کشی در غزه اظهار داشت: باید شرایط در غزه برای ارسال کمکهای انسان دوستانه و جابجایی ساکنان غزه به سمت منازل و مناطق خودشان به درستی فراهم شود.

وی ادامه داد: در نشست امروز در موضوع رژیم صهیونیستی حمایت از ابتکار آفریقای جنوبی و رای دیوان بین‌المللی دادگستری برای محاکمه سران رژیم صهیونیستی مورد توجه قرار گرفت.

امیرعبداللهیان با اشاره به رایزنی های دو جانبه در حاشیه نشست، تاکید کرد: در این ملاقات پیگیری دیدارهای سران و نتایج توافقات آنها در ماه‌های گذشته دستور کار قرار داشت و درخصوص موضوعات منطقه ای با تمرکز بر مساله غزه و ضرورت توقف جنگ گفتگو داشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توافقاتی داشتیم که در یک حرکت جمعی و هماهنگ برای کمک به برون‌رفت از این وضعیت در منطقه بتوانیم حرکت کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha