کد خبر 250881
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۲

ام‌القرای جهان اسلام معطر به عطر شهدای گمنام شد

ام‌القرای جهان اسلام معطر به عطر شهدای گمنام شد

پیکر پاک دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس باحضور باشکوه مردم در شهر مقدس قم تشییع و در مسجد مقدس جمکران به خاک سپرده شد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ شهدا اسوه‌های صبر و استقامت و مظهر واقعی اخلاص‌اند که  تا پای جان از اسلام، آرمان‌های امام خمینی(ره)، انقلاب، خاک و ناموس ایران اسلامی دفاع کردند و عاشقانه به آسمان پر کشیدند.

اینجا همه‌چیز بوی عشق می‌دهد، بوی ایثار، بوی فداکاری؛ امروز بوی خوش شهادت می‌آید شهر مقدس قم و مسجد مقدس جمکران میزبان پیکر پاک دو شهید است کسانی که به مکتب عشق رفتند و عاشقانه دل دادند و حال پس از سال‌ها بقا جسم خاکی‌شان برایمان به ارمغان آمده است

از روزهای قبل که خبر آمدن پیکر دو تن از شهدای گمنام در این شهر به گوش می‌رسید بی‌صبرانه برای حضورشان انتظار کشیدیم و دل‌هایمان برای طواف شهدای گمنام بی‌قراری می‌کرد انتظار برای بستن میثاقی دوباره با شهدایی که یادآور شلمچه، هویزه، طلائیه، فکه، چزابه و حسین فهمیده‌ها، باکری‌ها، چمران‌ها و آوینی‌هاست که سر بر سودای عشق گذاشتند و تا آنجا که آسمان آغوش آرام بلندش را گسترد در کنار یگانه معبود آرام گرفتند.

سلام بر مردان عشق، سلام بر شهیدانی که قافله‌شان، قافله از جان‌گذشتگی بود، آن‌ها که از تمام هستی خود گذشتند تا ما به هر چه می‌خواهیم برسیم، سلام بر آن‌ها که قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم، سلام بر آن‌ها که از نفس افتادند تا ما نفس بکشیم، سلام بر گمنامانی که با تأسی از حضرت زهرا(س) خواستند که گمنام بمانند و سلام بر آن‌ها که رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند.

پیکر پاک و مطهر دو گلگون‌کفن بی‌نشان هشت سال دفاع مقدس در آستانه شهادت امام جعفر صادق(ع) بر روی دستان مردم ولایتمدار شهر مقدس قم تشییع و در صحن جامع امام مهدی عجل الله تعالی فرجه در آستان مقدس مسجد جمکران به خاک سپرده شدند.

فرزندان امام روح‌الله در روزهای گذشته‌ و امروز فضای شهر را عطرآگین کرده‌اند و به خود می‌بالیم و افتخار می‌کنیم که ساعاتی از عمر خود را در کنار فرشتگان الهی که در میان آتش قدم نهادند و در جویباری از خون خود غلطیدند تبرک می‌کنیم.

مردم شهر دسته‌دسته مسیر رسیدن به میدان آل یاسین در انتهای بلوار پیامبر اعظم(ص) که محل تجمع و آغاز تشییع شهدا است را می‌پیمایند تا خود را به تابوت شهدا برسانند و چنان غرق در ماتم و عزا شده‌اند که گویی در حال وداع با عزیزان خود هستند و می‌خواهند جگرگوشه خود را به خاک بسپارند.

لاله‌های خونین هشت سال دفاع مقدس بر روی دستان مردم این شهر تشییع می‌شود، همه آمده‌اند تا برای شهدا پدر، مادر، خواهر و برادر باشد و بگویند اگر امروز پدر و مادرانتان در کنارتان نیستند تا پس از سال‌ها انتظار بازگشتتان را نظاره‌گر باشند ما هستیم.

مردم این شهر چه خالصانه آمده‌اند تا شهدا را زیارت کنند همه سعی می‌کنند لااقل نوک انگشتان خود را به تابوت‌ها برسانند و با نزدیک شدن به تابوت شهدا پارچه‌هایی را تبرک می‌کنند و می‌خواهند لحظه‌ای هرچند کوتاه با شهدا خلوتی داشته باشند.

حس و حالی وصف‌نشدنی است همه می‌خواهند با تقدیم شاخه‌های گل و پاشیدن گلاب بر تابوت شهدا ارادت خود را به آن‌ها نشان دادند؛ بوی اسپند فضای معنوی امروز را در برگرفته، فضایی مملو از عشق و دلدادگی و ثبت لحظات باشکوه و ماندگار مردم شهیدپرور از تشییع دو شهید که در عملیات‌های کربلای 5 و عاشورا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و با آمدنشان بوی کربلا به مشام می‌رسد.

شهدا امروز که آمده‌اید دل‌هایمان بیشتر تنگ‌ شده عطر وجود شما روح‌ها را به آسمان برده و دیگر تاب تحمل زمین سخت است، خدا می‌داند در حال حاضر چند مادر چشم‌انتظار گریه و حسرت در فراق شما کار هر روزشان شده تا شاید روزی حتی اگر شده تکه‌ای از استخوانتان را به دامن بگیرند و آرام شوند چرا که ماندن بدون شما برایشان دردناک‌ترین دردی است که تاب تحمل را از وجودشان زدوده است.

و چه باشکوهست حضور پرشور عاشقان شهدا و امام مهدی(عج) در تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام در میعادگاه منتظران؛ مسجد مقدس جمکران.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha