کد خبر 250859
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵

بیانیه مهم نیروهای مسلح یمن درباره آغاز فاز چهارم عملیات علیه «مثلث تجاوز»

بیانیه مهم نیروهای مسلح یمن درباره آغاز فاز چهارم عملیات علیه «مثلث تجاوز»

نیروهای مسلح یمن امروز (جمعه) در بیانیه‌ای از آغاز فاز چهارم عملیات خود علیه «مثلث تجاوز» (آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی) خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره اعلام کرد: ما تحولات تجاوزات اسرائیل و آمریکا و آمادگی جدی برای انجام عملیات نظامی تهاجمی علیه منطقه رفح را دنبال می کنیم. پیشنهاد ارائه شده به مقاومت را دنبال می‌کنیم؛ چراکه در آن دشمن می‌خواهد پرونده مبادله اسیران را بدون آتش‌بس پایدار پیش ببرد.

وی گفت: در راستای اجرای دستورات رهبر انقلاب (عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن) و در راستای حمایت از مظلومیت ملت فلسطین، به یاری خداوند آغاز اجرای مرحله چهارم تشدید تنش را اعلام می‌کنیم.

سرتیپ سریع ادامه داد: آغاز مرحله هدف قرار دادن همه کشتی‌هایی که تصمیم منع کشتیرانی اسرائیل را نقض می‌کنند و از دریای مدیترانه به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می کنند، اعلام می‌کنیم.

وی تاکید کرد: اگر دشمن اسرائیلی قصد انجام عملیات نظامی تهاجمی علیه رفح را داشته باشد، تمامی کشتی‌های شرکت‌هایی را که مرتبط با تامین و یا ورود به بنادر فلسطین اشغالی از هر ملیتی باشند، تحریم خواهیم کرد.

سرتیپ سریع خاطرنشان کرد: از عبور همه کشتی‌های شرکت‌های مرتبط با بنادر اشغالی بدون در نظر گرفتن مقصدشان جلوگیری می‌کنیم.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان گفت: تا پایان تجاوز و رفع محاصره ملت فلسطین در غزه، از آماده شدن برای مراحل گسترده‌تر و شدیدتر تنش دریغ نخواهیم کرد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که رهبر انصارالله یمن در سخنرانی روز پنج‌شنبه، آغاز فاز چهارم عملیات علیه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

ارتش یمن طی ماه های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha