کد خبر 250847
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۸

۱۳ همت مبلغ یک ماه میزان مصرف صنایع بزرگ از گاز کشور

۱۳ همت مبلغ یک ماه میزان مصرف صنایع بزرگ از گاز کشور

یک مقام مسوول گفت: اگر مشترکین صنعتی بزرگ یک دوره قرائت خود را پرداخت نکنند با توجه به مصرف گازبهای بالا عملاً ۱۳ همت عقب افتاده اند.

به گزارش گروه اقتصادی حیات،   رحمانی مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: بدهکاران گاز یا پرمصرف‌های انرژی مشترکین صنعتی بزرگ، مصرف گاز زیادی در دوره قرائت دارند که با توجه به این مصرف گاز بهای بالایی دارند که بیش از ۱۳ همت میزان مصرف صنایع بزرگ کشور است که اگر یک دوره قرائت خود را پرداخت نکنند عملاً ۱۳ همت عقب افتاده و مجموع مطالبات دولت از آنها اگر سه ماه طول بکشد مبالغ بسیار هنگفت خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اقدامات توسعه‌ای کشور و هدفمندی یارانه‌ها، عدم پرداخت گاز بها تبعات زیادی دارد که باید به موقع پرداخت کنند تا دولت از منابع به خوبی استفاده کند.

رحمانی بیان کرد: بزرگترین بدهکاران صنایع پتروشیمی، بعد از آن فولادی‌ها و سومین هم سیمانی‌ها بزرگترین مصرف کننده و بدهکاران گازی هستند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در مصاحبه رادیویی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ۲۵ میلیون و ۷۰۰ مشترک خانگی داریم این مقدار مصرف، فقط به صنایع برمی گردد که به صورت دوره‌ای کمیته‌ای تشکیل شده تا با برگزاری جلسات مربوطه پرداخت بدهی‌ها انجام پذیرد.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha