کد خبر 250837
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۵

مدیرکل هواشناسی اردبیل:

وزش تندبادهای موقتی در اردبیل پیش بینی می شود

وزش تندبادهای موقتی در اردبیل پیش بینی می شود

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: به دنبال صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی شماره دو در اردبیل وزش تندبادهای موقتی تا اواخر روز شنبه برای این استان پیش بینی می شود.

به گزارش گروه استانی حیات؛  مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: به دنبال صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی شماره دو در اردبیل وزش تندبادهای موقتی تا اواخر روز شنبه برای این استان پیش بینی می شود.

مجید کوهی مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفت و گویی با توصیف پدیده های مورد انتظار هواشناسی در اردبیل اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی در اردبیل با توجه به پیش یابی نقشه های هواشناسی دور از انتظار نیست.

وی زمان شروع این سامانه بارشی را عصر جمعه ۱۴ اردیبهشت و زمان پایان آن را اواخر وقت شنبه ۱۵ اردیبهشت اعلام و خاطرنشان کرد: وزش تندبادهای موقتی، بارش متناوب باران گاهی به صورت رگبار باران توام با رعدوبرق، رخداد تگرگ به ویژه در مناطق کوهستانی و دامنه کوه ها و بارش برف در ارتفاعات به ویژه در ارتفاعات سبلان نوع مخاطره های پیش بینی شده برای این پدیده های جوی است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل منطقه اثر پدیده جوی موصوف را تمامی مناطق استان اعلام کرد و گفت: آبگرفتگی معابر عمومی و روان آب درون شهری، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه در دامنه کوه ها، لغزندگی جاده های مواصلاتی و اختلال در عملیات پروازی را به دنبال این پدیده جوی شاهد خواهیم بود.

کوهی با توصیه به مردم در خصوص اجتناب از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها تصریح کرد: اطلاع رسانی به عشایر به منظور جلوگیری از چرای احشام در دامنه کوه و عدم تردد در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع انجام شده و همچنین توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی برای پیشگیری از خسارت ضروری است.

مدیرکل هواشناسی اردبیل با اشاره به انجام تمهیدات لازم در ارگان های امدادی و گردشگری و توصیه به انجام تمهیدات لازم در راستای آگاهسازی گردشگران تصریح کرد: احتیاط در انجام پروژه های عمرانی و ساختمانی و اجتناب از صعود به ارتفاعات باید مورد توجه باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha