کد خبر 250657
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۷

در گفتگو با «حیات» مطرح شد؛

مراجعه بیش از ۵۶ هزار نفر به مراکز انتقال خون استان تهران

مراجعه بیش از ۵۶ هزار نفر به مراکز انتقال خون استان تهران

سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۶ هزار و ۳۷ نفر به مراکز انتقال خون سطح استان تهران مراجعه کرده‌اند.

سیدمنتظر شبر سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات، با اشاره به آخرین آمار اهدای خون از ابتدای سال‌جاری تاکنون اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۶ هزار و ۳۷ نفر به مراکز انتقال خون سطح استان تهران مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، ۴۷ هزار و ۹۰۱ واحد خون و فرآورده‌های خونی اهداء شده است.

وی افزود: در حال حاضر روزانه ۱۵۰۰ واحد خون در تهران مصرف می‌شود؛ در حالی که حدود ۱۳۰۰ واحد خون اهدا می‌شود. اکنون ذخایر خونی در سطح استان تهران خوب است؛ اما در فصل سرما میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون کاهش پیدا کرده است و تداوم این موضوع باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران تاکید کرد: نیاز به خون در تمامی گروه‌های خونی وجود دارد؛ اما با توجه به کمبود گروه خونی منفی نیاز به این گروه‌ها بیشتر از سایر گروه‌های خونی است.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای‌سال تاکنون ۶۷۸۷ نفر از اهداءکنندگان برای اولین بار اقدام به اهدای خون کرده‌اند، اظهار کرد: در همین بازه زمانی، ۲۶ هزار و ۱۳۹ نفر از اهداءکنندگان خون را افراد مستمر تشکیل داده‌اند.

شبر با بیان اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی، یک نیاز روزانه و همیشگی است، گفت: در حال حاضر میزان ذخیره خون و فرآورده‌های خونی کاهش پیدا کرده است؛ نیاز به خون به دلیل انجام عمل‌های جراحی سنگین در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران همیشگی است و توصیه می‌کنیم تا افراد بیشتری در این امر خیر مشارکت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha