کد خبر 250182
۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴

۱۷ واحد غیرمجاز ضایعاتی در شیراز تعطیل شد

۱۷ واحد غیرمجاز ضایعاتی در شیراز تعطیل شد

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز گفت: طی ۶ ماه گذشته، ۱۷ واحد غیرمجاز جمع‌آوری و فروش ضایعات بر اساس آرای کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و دستور مراجع قضایی مهر و موم شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ پژمان شفیعی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز گفت: در نیمه دوم سال گذشته ۱۵۰ اخطار کتبی برای واحدهای جمع‌آوری و فروش ضایعات صادرشده که از این میزان ۱۷ مورد به‌ طور کامل مهر و موم و به سایرین جهت جمع‌آوری و انتقال به حریم شهر تذکر داده‌شده است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز با بیان اینکه رعایت نکردن موارد بهداشتی به‌عنوان تهدیدی علیه بهداشت عمومی، دپوی حجم انبوهی از پسماندها و انتشار بوی نامطبوع، تجمع حشرات و آلودگی صوتی در محدوده مناطق مسکونی از دلایل تذکر و پلمب واحدهای جمع‌آوری و فروش ضایعات بوده است، تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های مردمی و بررسی کارشناسان سازمان موارد مرتبط با مشاغل مزاحم شهری پیگیری و رصد می‌شود.

شفیعی با اشاره به اینکه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری در ۲ بخش کوتاه‌مدت و بلندمدت پی گیری و دنبال می‌شود، بیان کرد: در بخش اول ساماندهی و خروج از محدوده مرکزی و در بخش دوم احداث سایت‌های ساماندهی خارج از محدوده شهری در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی می‌توانند موارد مرتبط با مشاغل مزاحم شهری را از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری شیراز اطلاع‌رسانی و پیگیری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha