کد خبر 250052
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۶

لیونی:

از زمان عملیات طوفان الاقصی اسرائیل در حال سقوط آزاد است

از زمان عملیات طوفان الاقصی اسرائیل در حال سقوط آزاد است

«زیپی لیونی» وزیر امور خارجه اسبق رژیم صهیونیستی با اذعان به تأثیر شدید عملیات طوفان الاقصی بر رژیم صهیونیستی و ناکامی ارتش و کابینه این رژیم در مقابله با مقاومت فلسطین گفت: ما از هفتم اکتبر (15 مهرماه 1402) تاکنون به دلیل اقدامات کابینه بنیامین نتانیاهو، در حال سقوط آزاد هستیم.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ «زیپی لیونی» که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بوده، افزود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر به دلیل (تلاش برای راضی نگه داشتن) ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی و بزالل اسموتریچ وزیر دارایی اسرائیل، از تصمیم گیری نهایی درباره یافتن جایگزینی برای حماس خودداری می کند و این امر باعث تأخیر در پایان یافتن جنگ می شود.

وزیر امور خارجه اسبق رژیم صهیونیستی آذر ماه گذشته نیز با انتقاد شدید علیه کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به دلیل تعیین شخصیت های تندرو در مناصب مهم و حساس، درباره سرنوشت صهیونیست‌ها به شدت ابراز نگرانی کرد.

وی اعلام کرده بود: دادن اختیارات کرانه باختری به سران شهرک نشین افراطی و هرج و مرج طلب به معنای الحاق عملی کرانه باختری (به سایر اراضی اشغالی فلسطین) است که باعث شعله ور کردن میدان درگیری خواهد شد.

وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی در حمله به ائتلاف راست افراطی و تندروی دینی به سرکردگی نتانیاهو افزود: در حرکت به سمت دولتی غیریهودی و غیر دموکراتیک و برای حتی اینکه این مساله را درک نکنیم، دادگاه عالی را نابود خواهند کرد و به کودکانمان یاد خواهند داد که دولت بدون برابری، مساله خوبی است.

این مقام پیشین صهیونیست همچنین تاکید کرد: زمان آن رسیده است که بفهمیم این مشکل تنها مشکل یک اقلیت مشخص نیست بلکه مشکلی برای هر یهودی و صهیونیست است.

وی همچنین گفت: این یک مشکل مشخص درخصوص منصوب کردن یک فرد و یا وضع یک قانون نیست، زمان آن رسیده است که تصویر بزرگ تر را ببینیم. کشمکش درخصوص نگاه فراگیر ما به جهان در تمامی زمینه ها است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha