کد خبر 249926
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۲

بیش از ۴۵ هزار میلیارد ریال وام ازدواج در گیلان پرداخت شد

بیش از ۴۵ هزار میلیارد ریال وام ازدواج در گیلان پرداخت شد

معاون امور جوانان اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: بیش از ۴۵ هزار میلیارد و ۹۳۹ میلیارد ریال پارسال به واجدین شرایط در استان وام ازدواج پرداخت شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، فیروز عزت دوست معاون امور جوانان اداره ورزش و جوانان گیلان اظهار کرد: بر این اساس پارسال۲۶ هزار و ۷۶۳ واجد شرایط در استان گیلان در صف دریافت وام ازدواج بودند که از این تعداد ۲۲ هزار و ۸۲۴ مورد موفق به اخذ دریافت وام ازدواج شدند.

وی ادامه داد: با توجه به این آمار ۸۵.۲۸ درصد از زوجین واجدین شرایط در استان گیلان از وام ازدواج استفاده کرده و سه هزار و ۹۳۹ نفر نیز در صف دریافت وام هستند که پرداخت وام به این تعداد نیز روزانه انجام می شود.

وی اضافه کرد: فقط اسفند ماه سال گذشته در مجموع ۲ هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال به یک هزار و ۳۱۷ واجد شرایط در استان گیلان وام ازدواج پرداخت شد که امیدواریم با تعامل بانکهای عامل روند اعطای وام ازدواج در گیلان شتاب بیشتری گیرد تا همه افراد بتوانند در اسرع وقت از این وام بهره ببرند.

عزت‌دوست خاطرنشان کرد: به طور حتم پرداخت این وام به دلیل اینکه می‌تواند تامین کننده بخشی از هزینه‌های زوجین برای شروع زندگی مشترک باشد و بسیاری از دغدغه های خانواده و جوانان را مرتفع می کند، باید مورد اهتمام بانک ها در استان قرار گیرد تا به موقع به درخواست کنندگان پرداخت شود زیرا این وام می‌تواند یک پشتیبانی مالی برای آنان باشد که زندگی خود را با حداقل‌ها شروع کنند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و امور جوانان گیلان در ادامه به برپایی جشن‌های وصال و ازدواج آسان طی سال جاری نیز اشاره و اظهار کرد: هدف ما این است که امسال در هفته ازدواج، جشنهای وصال را با شکوهتر در همه شهرهای گیلان برگزار کنیم که این جشنها با هماهنگی همه دستگاه‌های حاضر در ستاد ساماندهی امور جوانان در این استان انجام خواهد شد.

وی گفت: در اشاعه فرهنگ ازدواج آسان و بهنگام همه دستگاه‌ها باید اهتمام لازم و مناسب را با اداره ورزش و جوانان داشته باشند که در این راستا نیز همه دستگاه‌های اجرایی در سراسر این استان اماکن و سالن‌های مازاد خود را برای برپایی رایگان جشن ازدواج دراختیار جوانان قرار دهند که تاکنون ۵۳ مکان برای این امر اختصاص یافته است.

عزت دوست اظهار کرد: هر زوجی که تمایل دارد تا برای برپایی جشن ازدواج خود از این مکانها بهره ببرد، باید به فرمانداری‌های مربوط به شهر خود مراجعه کند تا به طور رایگان از این اماکن استفاده کند و در مرکز گیلان نیز علاوه بر فرمانداری، زوجین می‌توانند برای بهره بردن از این اماکن به امور جوانان ادره ورزش و جوانان گیلان نیز مراجعه کنند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و امور جوانان گیلان به مشاروه رایگان مراکز تخصصی تحکیم خانواده در گیلان نیز اشاره و بیان کرد: هم اینک ۲۰ مرکز تخصصی تحکیم خانواده دارای مجوز در گیلان فعالیت دارند که این مراکز به صورت رایگان به خانواده‌ها مشاوره می‌دهند.

عزت دوست با بیان اینکه هفت مرکز دیگر در حال دریافت این مجوز در گیلان هستند، خاطرنشان کرد: هر خانواده‌ای که تمایل دارد تا از مشاوره این مراکز بهره ببرد، به معاونت امور جوانان اداره ورزش گیلان مراجعه کند تا هزینه این مشاوره‌ها از سوی اداره ورزش پرداخت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha