کد خبر 249914
۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۱

برگزاری نخستین جشنواره شعر عربی «طوفان‌القوافی»

برگزاری نخستین جشنواره شعر عربی «طوفان‌القوافی»

نخستین جشنواره شعر عربی «طوفان‌القوافی» با حضور بیش از ۲۴۰ اثر به زودی در یک جشن بزرگ در بصره برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ نخستین جشنواره بین المللی شعر عربی با عنوان «طوفان القوافی» با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و مرکز فرهنگی اسلامی جنوب عراق برگزار می‌شود.بیش از ۱۵۰ شاعر از ۱۷ کشور عربی و اسلامی در این رویداد شرکت کردند که بیش از ۲۴۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شعر طوفان القوافی ارسال شد که اغلب این آثار در موضوعات تعیین شده و در قالب‌های شعری عمودی، تفعیله و هایکو بود.

در میان این شاعران اسامی نام آشنایی همچون بدریه البدری از عمان، مرتضی التمیمی از عراق، اشرف شبانه از مصر، هیلانه عطاالله از سوریه و مطران العیاشی از عربستان سعودی و مرتضی آل کثیر از ایران مشاهده می‌شود.

بیشترین شرکت کنندگان به ترتیب از سوریه با ۳۷، ایران و عراق با ۲۵، لبنان با ۱۷ اثر هستند، کشورهای یمن، مصر و تونس دیگر کشورهایی هستند که مشارکت خوبی در جشنواره «طوفان القوامی» داشته‌اند.

هیات داوران شامل اساتید ثامر الوندی از عراق، عمار از تونس، راتب سکر از سوریه، حسن حمید از فلسطین، عباس حزباوی از ایران، عباس فتونی از لبنان و عقیل اللواتی از عمان به دبیری استاد ثلمر الوندی به صحت سنجی و داوری آثار خواهند پرداخت.قرار است از ۶ برگزیده جشنواره در ۲ بخش شعر فصیح و شعبی در ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت (۸ و ۹ می) سال ۱۴۰۳ در شهر بصره عراق قدردانی به عمل آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha