کد خبر 249429
۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۱

عضو شورای شهر عنوان کرد: 

نبود آموزش‌های شهروندی در حوزه فرهنگی و اجتماعی

نبود آموزش‌های شهروندی در حوزه فرهنگی و اجتماعی

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مردم ما  شهر را  دوست دارند، اظهار کرد: باید مسئولیت اجتماعی در برنامه‌های شهرداری خیلی پررنگ شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی‌امین جلسه شورای شهر تهران و پس از ارائه گزارش معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: ما در شهری زندگی می‌کنیم که برای شاد بودن و انضباط عمومی  نیازمند اقدامات  گسترده فرهنگی هستیم، هرچند اقداماتی  توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران انجام گرفته اما برخی از فعالیت های مرتبط با نظم، مشارکت، ایمنی و حقوق شهروندی خیلی کم کار شده است . 

وی با بیان اینکه شهروندان از شهرداری تهران انتظار دارند تا شهری پاک، آراسته و با کیفیت برای زندگی آنها ایجاد کند گفت: درست است که بخش های مختلفی  برای ایجاد شهری در شأن مردم و  متناسب با فرهنگ ملی تلاش می‌کنند، اما در حوزه فرهنگی  نیز  باید اقداماتی  انجام شود برای مثال ما همچنان شاهد برخی بی‌انضباطی‌ها در آمد و شدها و ارتباطات با یکدیگر هستیم ،سوال من این است که چه میزان در حوزه  فرهنگ شهروندی، ایجاد رفتار در تراز یک شهر متمدن و شهری در کلاس جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌ایم؟

تشکری هاشمی تصریح کرد: سازه‌های زیباسازی، فعالیت‌های با دوام فرهنگی و آن دسته از اقداماتی که شهروندان می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند بسیار کم هستند، جشن‌هایی که به مناسبت ها در تهران برگزار می‌شوند تمام رسالت حوزه فرهنگی نیستند. و باید برای کارهای فاخر و پر دوام و در راستای رسالت و ماموریت شهرداری و برنامه‌های مصوب شورا که  نیاز شهر هستند چه اقداماتی انجام شده است. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مردم ما  شهر را  دوست دارند، اظهار کرد: باید مسئولیت اجتماعی در برنامه‌های شهرداری خیلی پر رنگ شود.

تشکری هاشمی افزود:  متاسفانه در شهر ما آموزش های شهروندی به درستی انجام نشده است،  در بحث حمل و نقل می‌بینیم که هنگام سوار و پیاده شدن به  مترو بی انضباطی هایی وجود دارد که تمام اینها حاکی از نبود  آموزش‌های لازم شهروندی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha