کد خبر 248432
۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۲

هواشناسی اعلام کرد:

آغاز بارش‌ها در کرمان طی امروز و فردا

آغاز بارش‌ها در کرمان طی امروز و فردا

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان با اشاره به آغاز بارش‌ها در جنوب و شرق استان طی امروز(سه‌شنبه) گفت: در ساعات بعد از ظهر و شب بارش‌ها در مناطق جنوب و غرب این استان شدت خواهد گرفت البته اوج بارش‌ها در این مناطق برای روز چهارشنبه خواهد بود.

به گزارش گروه استان‌های حیات، میترا یاوری کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان با اشاره به اینکه تا این لحظه بارش‌ها در جیرفت، برخی دیگر مناطق جنوبی استان و بم اتفاق افتاده افزود: تاکنون بارش‌ها در میانده (روستایی در دهستان دولت‌آباد بخش مرکزی شهرستان جیرفت ) با ۵.۵ میلیمتر ثبت شده است.

وی ادامه داد: به‌تدریج طی ساعات بعد از ظهر مرکز استان نیز درگیر بارش‌ها خواهد شد و شاهد بارندگی در کلانشهر کرمان نیز خواهیم بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان ادامه داد: بارش‌ها در مرکز استان به‌ویژه در کلانشهر کرمان مانند مناطق جنوبی استان شدید نخواهد بود.

وی گفت: همانطور که در هشدار قرمز هواشناسی اعلام کردیم بیشینه بارش‌ها تا میزان ۸۰ میلیمتر در حومه شهرستان‌های بافت، رابُر، اُرزوییه، کهنوج، قلعه گنج، منوجان، رودبار جنوب، جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، بم، نرماشیر، ریگان و فهرج خواهد بود.

یاوری تاکید کرد: با توجه به شدت بارش‌ها به‌ویژه در مناطق جنوبی استان، مردم نسبت به توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها احتیاط لازم را داشته باشند.

 باتوجه به صدور هشدار قرمز هواشناسی برای استان های جنوبی از جمله جنوب کرمان، تمهیدات لازم برای پیشگیری از حوادث ناشی از سیل در دستور کار قرار گرفته و نیروهای ستاد بحران در همه دستگاه های اجرایی به حالت آماده باش قرار گرفته اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته لاله‌زار در شهرستان بردسیر با یک درجه سانتیگراد سردترین و منوجان با ۳۴ درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان بوده‌اند.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کرمان اظهارداشت: دمای کلانشهر کرمان نیز امروز در خنکترین ساعات ۱۲ درجه سانتیگراد بود و در گرمترین ساعات به ۲۱ درجه خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha