کد خبر 248379
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۹

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و اتریش

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و اتریش

الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ضرورت اجتناب از افزایش درگیری‌ها در منطقه، برقراری آتش بس فوری در غزه و و برخی موضوعات دوجانبه تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ امیرعبداللهیان در این گفتگو مواضع کشورمان در خصوص عملیات اخیر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علیه برخی اهداف نظامی رژیم صهیونیستی در چهارچوب حق دفاع مشروع را تشریح نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان ریشه اصلی بحران در منطقه را جنگ، نسل کشی و جنایات جنگی ترکیبی رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال توسعه دامنه تنش‌ها در منطقه نبوده است، اما گویا رژیم اسرائیل از خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران پیام اشتباه دریافت کرده بود.

 وزیر امور خارجه اتریش نیز  در این گفتگوی تلفنی با بیان این که ادامه درگیری‌ها در منطقه به زیان همگان خواهد بود، بر تداوم رایزنی‌های دیپلماتیک و ادامه گفتگوها در خصوص حل بحران غزه تاکید کرد.

وی افزود کشورش در همراهی با اتحادیه اروپا حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرده و البته بر تناسب در پاسخ ایران تاکید داریم.

 در پایان طرف‌ها در خصوص پیگیری برخی موضوعات دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha