کد خبر 248370
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۳

بیمه سلامت:

علت اختلال در سامانه نسخه‌نویسی «بروزرسانین» است

علت اختلال در سامانه نسخه‌نویسی «بروزرسانین» است

رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران علت بروز اختلال در سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک را به روزرسانی نرم افزاری این سامانه اعلام و توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ فاطمه حاجی علی‌عسگری در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، خبری مبنی بر قطعی و اختلال در سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک را تأیید و اظهار کرد:‌ در روزهای اخیر با موارد کندی سامانه نسخه‌نویسی مواجه بودیم و در این راستا بررسی‌هایی توسط تیم فنی صورت گرفت. تصمیم گرفتیم که افزایش ظرفیت، زیرساخت و بروزرسانی سامانه و ارتقای نرم‌افزار را داشته باشیم و برای بهبود سطح امنیت اطلاعات، 72 ساعت بازه زمانی را برای بروزرسانی سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک بیمه سلامت در نظر گرفتیم.

حاجی علی عسگری ادامه داد: احتمالاً تا 24 ساعت آینده بتوانیم تا 90 درصد این اختلال سامانه نسخه‌نویسی الکترونیکی را برطرف کنیم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: همزمان، نسخه‌نویسی کاغذی را به عنوان مسیر جایگزین اعلام کرده‌ایم.

وی بیان کرد: باید امر بروزرسانی را در پیک کاری انجام می‌دادیم تا مشکلات احصا می‌شد و در تلاش هستیم که افزایش ظرفیت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha