کد خبر 248361
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۳

لبنان خواستار توقف تنش‌ها در منطقه شد

لبنان خواستار توقف تنش‌ها در منطقه شد

وزارت خارجه لبنان امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای از حوادث و تحولات اخیر غرب آسیا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ به نقل از خبرگزاری لبنان «NNA»، وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که با نگرانی شدید حوادث و تحولات اخیر غرب آسیا را دنبال می‌کند.

در این بیانیه با اشاره به اینکه کل منطقه در لبه پرتگاه قرار گرفته، آمده است که همزمان با آن، جنگ علیه غزه برای هفتمین ماه متوالی ادامه دارد. قطعنامه شماره ۲۷۲۸ شورای امنیت سازمان ملل در خصوص توقف جنگ علیه غزه نیز اجرا نشده و بازگشت به مسیر سیاسی مبنی بر راه‌حل دو دولتی و قطعنامه‌های سازمان ملل مرتبط با آن نیز دشوار شده است.

وزارت خارجه لبنان همچنین خواستار توقف تنش‌ها، تهدیدات جنگی و اقدامات نظامی انتقامجویانه در تمامی اشکال آن شد. همچنین بر ضرورت احترام به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی تأکید کرد و آن را تنها عامل بازدارنده و مانع از عواقب انفجار کل خاورمیانه که تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای است، برشمرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha