کد خبر 248353
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۴

بزرگ ترین آب شیرین‌کن خوزستان در آبادان وارد مدار می‌شود

بزرگ ترین آب شیرین‌کن خوزستان در آبادان وارد مدار می‌شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: بزرگترین آب شیرین‌کن خوزستان با مشارکت بخش خصوصی در آبادان وارد مدار می‌شود.

به گزارش گروه استان های حیات؛ صابر علیدادی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان امروز در حاشیه بازدید از این طرح در جمع خبرنگاران، ضمن مهم ارزیابی کردن اجرای این طرح بزرگ و مهم آبرسانی برای مردم آبادان، نصب و راه‌اندازی آب شیرین‌کن‌ها را نوید بخش توسعه صنعت آب خوزستان دانست و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، پروژه احداث آب شیرین‌کن جدید آبادان در دستور کار شرکت آبفای خوزستان قرار گرفت.

وی ضمن ابراز خرسندی از اجرا و وارد مدار شدن این دستگاه در آینده‌ نزدیک افزود: بهبود کیفیت آب آشامیدنی آبادان با توجه به اینکه این شهر در مجاورت دریا و مهمتر از همه تبعات ناشی از خشکسالی قرار دارد، یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم و مسئولان خوزستان، بویژه مجموعه شرکت آبفای استان بود،که با حمایت‌های ویژه دولت سیزدهم و وزارت نیرو، شرکت آبفای خوزستان موفق شد ضمن جلب سرمایه گذاری و مشارکت فعال بخش خصوصی نسبت به راه‌اندازی تاسیسات آب شیرین‌کن جدید آبادان اقدام کند تا در آغاز فصل گرما تنش آبی در منطقه وجود نداشته باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب خوزستان، پیشرفت فیزیکی طرح آب شیرین‌کن آبادان را 90 درصد و اعتبار راه‌اندازی آن را 480 میلیارد تومان از محل مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد.

علیدادی با بیان اینکه تاسیسات آب شیرین‌کن در محل تصفیه‌خانه ایستگاه 11 آبادان نصب شده است، ظرفیت آن را 22 هزار مترمکعب در شبانه روز اعلام کرد.

وی میزان مصرف آب مشترکین آبادانی را 160 هزار مترمکعب در شبانه روز عنوان کرد و افزود: با وارد مدار شدن این آب شیرین‌کن بخشی از نیاز آبی شهر آبادان با کیفیت مناسب تامین می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha