کد خبر 248269
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸

کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛

سه ایرانی راهی فینال شدند

سه ایرانی راهی فینال شدند

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با صعود سه ملی‌پوش ایران به دیدار فینال و راهیابی دو بازیکن به دیدار رده‌بندی پیگیری شد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در بیشکک قرقیزستان، پویا دادمرز نماینده وزن ۵۵ کیلوگرم ایران، پس از استراحت در دور اول، با نتیجه ۷ بر ۲ سجاد البیدهان از عراق را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

دادمرز در این مرحله نیز در یک مبارزه سخت و دشوار با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کیم از کره‌جنوبی گذشت و راهی فینال شد.

دادمرز در فینال به مصاف یو چول رو از کره شمالی می‌رود.


همچنین در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر اسلام جان رحمت اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی رفت.

وی در این مرحله ارلان مناتبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار فینال رفت.


در وزن 87 کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر 1 آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 از سد ماساتو سومی از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

علیزاده در این دیدار به مصاف برنده کشتی میان نورسلطان تورسینوف از قزاقستان و نماینده ازبکستان می رود.


در وزن 77 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه 9 بر صفر مقابل علی محمد ال عبوداح از عراق به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در مصاف با آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و مدال های طلای جهان از قرقیزستان با نتیجه 12 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.


در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر کرار البیدهان از عراق را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر 4 مغلوب آیاتا سوزوکی از ژاپن شد و به دیدار رده بندی رفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha