کد خبر 248258
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰

با اعلام رئیس پلیس پایتخت:

مجازات سرقت خشن در حد محاربه است

مجازات سرقت خشن در حد محاربه است

رئیس پلیس تهران بزرگ در حاشیه بازسازی صحنه جرم زورگیری اتوبان صدر با تاکید بر جدیت و قاطعیت پلیس در برخورد با جرایم خشن، تاکید کرد: نوع سرقت خشن مجازاتی در حد محاربه خواهد داشت.

به گزارش گروه استان‌های حیات، سردار عباسعلی محمدیان رئیس پلیس تهران بزرگ با تشکر از شهروندی که صحنه زورگیری با استفاده از سلاح سرد در اتوبان صدر را جسورانه ثبت کرد، گفت: همکاران ما در پلیس پایتخت بعد از انتشار این فیلم در کمتر از ۲۴ ساعت هویت سارقان را شناسایی کردند.

وی افزود: متهمان به دلیل ترس از این انتشار به خارج از تهران رفته و مخفی شدند اما تجربه و تخصص پلیس بر آنها چیره شد و سارقان در مخفیگاه خود دستگیر شدند.

سردار محمدیان با بیان اینکه در مقایسه با جمعیت ۱۰ میلیونی تهران، این جرایم زیاد نیست، گفت: با دیدن این فیلم ها و چهار کلیپ در اتوبان ها نباید نگران باشیم، مردم اطمینان داشته باشند که پلیس مقتدر است و با این افراد برخورد جدی می کند.

سردار محمدیان با توصیه به شهروندان و رانندگان درمورد قفل کردن درب خودرو در اینگونه موارد، گفت: دادستان تهران درخصوص زورگیری و سرقت اتوبان صدر به خوبی و با اقتدار ورود کرد.

وی درخصوص شنیده شدن صدای شلیک گلوله در فیلم منتشر شده از صحنه سرقت افزود: صدای شلیک مربوط به تیراندازی ماموری بود که در صحنه حضور داشته است.

امیر متهم ردیف اول در گفت و گو با ایرنا درخصوص این سرقت خشن توضیح داد: با ۲ موتور دو ترک از اتوبان صدر رد می شدیم که در یک خودروی ال ۹۰ یک مرد تنها را با گوشی آیفون دیدیم. در خودرو باز کردیم و گوشی را کشیدیم؛ اگر مقاومت می کرد گوشی را ول می کردیم.

همچنین سردار علی ولی پور گودرزی درخصوص این سرقت به خبرنگار ایرنا گفت: هفته گذشته اتفاقی افتاد که مردم را آزرده کرد و با اشراف خوب در کمتر از یک روز این افراد شناسایی شدند.

وی گفت: این افراد به شمال کشور گریخته بودند که دستگیر شدند و با همکاری خوبی که با دستگاه قضا داریم قرار شد اشد مجازات برای آنها در نظر گرفته شود و تخفیفی به این افراد سابقه دار داده نشود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha