کد خبر 248160
۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵

اجتماع دانشگاهیان دانشگاه تهران در حمایت از پاسخ قاطع به رژیم خونخوار صیهونیستی

اجتماع دانشگاهیان دانشگاه تهران در حمایت از پاسخ قاطع به رژیم خونخوار صیهونیستی

رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران آمادگی دارد تمام ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی خود را در اختیار جبهه مقاومت اسلامی قرار دهد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ تجمع دانشگاهیان دانشگاه تهران در حمایت از مجاهدت سربازان سپاه اسلام در پاسخ قاطع به رژیم خونخوار صهیونیستی، امروز یکشنبه ۲۶ فروردین‌ماه در جوار مزار شهدای گمنام آرمیده در جوار مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در این اجتماع دانشگاهیان دانشگاه تهران، گفت: ما شاهد عملیات غرورآفرینی تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بودیم که باعث عزت مسلمین شد و در اقصی نقاط کشورهای اسلامی به‌ویژه کشورهای جبهه مقاومت شاهد خوشحالی وصف‌ناپذیر مردم مسلمان بودیم.

وی افزود: دیشب شاهد اتفاق غرورآفرینی بودیم که خدا را شکر همان طور که سید حسن نصرالله بارها گفتند رژیم اشغالگر قدس یک خانه عنکبوت بیش نیست، در واقعیت به وقوع پیوست؛ اتفاقی که حتی به اعتراف رسانه‌های معاند غربی نیز بی‌نظیرترین عملیات پهپادی و موشکی در دنیا بوده است، عملیاتی که باعث غرور همه ما است.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: به وجود سردار «حاجی‌زاده»ها و سردار «سلامی»ها و همه رزمندگان و سرداران بزرگ اسلام در جبهه مقاومت افتخار می‌کنیم و بنده از طرف دانشگاهیان نماد آموزش عالی از همه عزیزانی که در این عملیات غرورآفرین نقش داشتند قدردانی ویژه دارم و حمایت قاطعانه خودمان را از این عملیات و عملیات‌های مشابه آن اعلام می‌کنیم. دانشگاه تهران آمادگی دارد تمام ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی و سایر حمایت‌های پشتیبانگر خود را در اختیار جبهه مقاومت اسلامی قرار دهد.

استاد دانشگاه تهران بیان داشت: آرزو می‌کنیم خداوند متعال به همه ما توفیق دهد که بتوانیم جزئی از این جبهه پرافتخار باشیم و امیدوارم دانشجویان و اساتید که در دانشگاه تهران حضور دارند طرح‌های خود را در خصوص اینکه چگونه می‌توانیم مکملی برای این جبهه پرافتخار باشیم ارائه کنیم و نقشی فعالانه ایفا نماییم. 

دکتر مقیمی در ادامه سخنانش گفت: علی‌رغم گنبد آهنینی که سال‌هاست روی آن مانور می‌دهند و قدرت پوشالی خود را به افکار عمومی دنیا تحمیل می‌کنند، دیشب مشخص شد که این قدرت پوشالی در مقابل اراده مردان بزرگی از پارس تحمل نداشت و ما شاهد موفقیت بی‌نظیر رزمندگان اسلام بودیم. یاد می‌کنیم از تمام کسانی که این مرحله تکاملی قدرت موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران را که سرمایه ارزشمندی برای مسلمانان جهان است ایجاد و متکامل کردند. 

وی در پایان بیان کرد: سردار شهید طهرانی مقدم که پدر موشکی جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است را یاد می‌کنیم و ادای احترام داریم به این شهید و همه شهدایی که جان خود را در راه آرمان‌های مقدس اسلامی نثار کردند و امروز بعد از مدت‌ها از شهادت شهید سلیمانی، شهدای عزیزی که در جبهه مقاومت در سوریه، عراق، لبنان و غزه عزیز و یمن قهرمان، شاهد رقم خوردن برگی غرورآفرین از تاریخ مسلمین جهان بودیم. آرزو می‌کنیم خداوند به همه ما توفیق دهد که همچنان در این صف پر اراده باقی بمانیم و نقش خود را در راستای حیای عزت مسلمین ایفا کنیم.

قرائت بیانیه تشکل‌های دانشجویی  

 در ادامه این اجتماع، بیانیه جمعی از تشکل‌های دانشجویی در حمایت از پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به رژیم غاصب صهیونیستی قرائت شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران که چشم‌های جهانیان را روزهاست به آسمان خیره نگه داشته و خواب و خوراک را بر غاصبان صهیونیستی فلسطین حرام کرده، به خوبی نشان داد که امروز، معادلات منطقه و جهان را فرزندان روح الله الخمینی رقم می‌زنند.»

این بیانیه می‌افزاید: «آنچه که امشب آسمان سرزمین‌های اشغالی را در نوردید، تنها سر آغاز پاسخ به سال‌ها جنایت اسرائیل است. پاسخی که نشان داد یکی از پرادعاترین قدرت‌های نظامی و سیاسی جهان، در برابر اراده‌ی سپاه حق برای انتقام، نمی‌تواند کاری جز انتظار برای به هلاکت رسیدن و در هم کوبیده شدن پایگاه‌های پوشالیش رقم بزند. تجمع غرورآمیز امشب و اعلام حمایت دانشجویی- مردمی از این پاسخ محکم سپاه، نشان داد که مبارزه با شر و دفاع از مظلوم در رگ و پی و خون مردم ما تنیده و تا زمانی که فلسطین از نهر تا بحر آزاد شده و غده سرطانی اسرائیل نابود شود، علم بر زمین نخواهیم گذاشت.»

دانشگاهیان شرکت‌کننده در این مراسم ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین، با سر دادن شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» از اقدام شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمایت کردند و با حضور بر سر مزار شهدای گمنام در جوار مسجد دانشگاه تهران، با آرمان‌های امام و شهدا تجدید پیمان کردند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha