کد خبر 248081
۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۴

ساخت واگن‌های مترو در چین نباید عقب بیافتد/ اثبات توان ایران درتنبیه متجاوز

ساخت واگن‌های مترو در چین نباید عقب بیافتد/ اثبات توان ایران درتنبیه متجاوز

رئیس شورای اسلامی تهران با بیان اینکه علاوه بر نامه‌نگاری، ملاقات‌های حضوری نیز برای حل مشکل واگن‌ها داشتیم، گفت: هر روزی که ساخت واگن‌ها عقب بیافتد برای ما ضرر است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ مهدی چمران روز یکشنبه در آغاز دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتظار ما این است که موضوع سریع تر عملیاتی شود البته برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و باید وزارت کشور تایید نهایی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور توجیهی در این زمینه ندارد و می‌گوید نیرویی برای تایید ندارد، ادامه داد: شرکت مترو این کارشناسان تخصصی را دارد و می‌تواند موارد مورد نظر وزارت کشور را با نظارت آنها تایید کند ولی هنوز این رویه انجام نشده است.

چمران اضافه کرد: البته شهردار تهران نیز در هیات دولت تلاش‌های فراوانی برای این منظور انجام می‌دهد تا به نتیجه برسد ولی انتظار ما این است که موضوع سریعتر عملیاتی شود تا دچار خسارت نشویم، فکر نمی‌کنیم که ساخت و واردات واگن منتفی شود زیرا چین ساخت واگن‌ها را عملیاتی کرده و امیدواریم امسال بتدریج این واگن ها وارد کشور و سیستم حمل و نقل پایتخت شوند.

وی همچنین ضمن تبریک به مناسبت حمله ایران به پایگاه‌های نظامی اسراییل و تنبیه رژیم غاصب، افزود: امیدواریم این تنبیه نتیجه‌بخش باشد و منجر به نابودی رژیم کودک‌کش شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: خودشان اعلام کردند که حرکت بزرگی بود و فکر نمی‌کردند به این شکل گسترده باشد؛ البته باید اینگونه می‌بود تا موثر باشد، متاسفانه مجامع بین‌المللی کوتاه آمدند و نشان دادند که ایران باید تنبیه متجاوزان را انجام دهد.

وی گفت: اسراییل چون در شرایط خاصی است به هر حرکتی دست می‌زند و امیدواریم این موفقیت غرور ایجاد نکند و چشم‌ها را به روی آماده‌باش نبندیم اگر چه آمریکا گفته نه، اما نمی‌توان وقعی به صحبت‌های آنها نهاد.

به گفته چمران، پدافند هوایی ما باید آماده باشد و اگر از پایگاه‌های کشور همسایه و دریا تجاوزی صورت گرفت و اسراییل رها نکرد (که فکر می‌کنیم رها نمی‌کند) باید آماده باشیم.

چمران با اشاره به ارائه گزارش توسط رییس سازمان بهزیستی در جلسه امروز شورا، یادآور شد: سه لایحه بهای خدمات پسماند، پسماندهای ساختمانی و ویژه پزشکی و صنعتی در جلسه امروز بررسی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha