کد خبر 247980
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۱

مقام ناتو:

عضویت اوکراین اجتناب‌ناپذیر است؛ اختلاف بر سر زمان عضویت است

عضویت اوکراین اجتناب‌ناپذیر است؛ اختلاف بر سر زمان عضویت است

معاون دبیرکل ناتو گفت عضویت اوکراین در این ائتلاف نظامی اجتناب‌ناپذیر است و مسئله تنها بر سر تعیین زمان پیوستن این کشور به ناتو است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ «میرچا جوآنا» معاون دبیرکل ناتو با بیان اینکه اعضای این ائتلاف نظامی بر سر عضویت اوکراین توافق دارند، گفت تنها مسئله این است که این عضویت چه زمانی باید اتفاق بیفتد.

جوآنا با تاکید بر حمایت ناتو از اوکراین در برابر روسیه، گفت یکی از راه‌های این حمایت تسهیل عضویت این کشور در ناتو است. او گفت: «اوکراین تقریباً هر روز به عضویت در ناتو نزیک‌تر می‌شود. سوال این نیست که آیا اوکراین عضو می‌شود، بلکه این است که چه زمانی شرایط سیاسی عضویت محقق می‌شود.»

او مدعی شد: «متاسفانه روسیه همچنان تهاجمی، غیرقابل‌پیش‌بینی و خطرناک است و می‌تواند در سال‌های آینده نیز چنین باشد».

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز اخیراً با بیان اینکه حمایت از کی‌یف بسیار مستحکم است، گفت اعضای ناتو در نشست ژوئیه خود در واشنگتن سعی خواهند کرد راهی برای پیوستن این کشور به ناتو ترسیم کنند.

معاون دبیرکل ناتو همچنین احتمال مخالفت برخی اعضای ناتو با عضویت اوکراین را منتفی دانست و گفت اعضای این ائتلاف اختلافاتی بر سر جزئیات دارند، اما مشکل بزرگی وجود ندارد.

این در حالی است که «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان تا امروز در برابر تلاش‌های اتحادیه اروپا برای تحریم روسیه و حمایت از اوکراین مقاومت کرده است. در جمهوری اسلواکی هم «رابرت فیتسو» با وعده توقف حمایت تسلیحاتی از اوکراین به قدرت رسید.

جوآنا گفت اعضای ناتو اختلافات کمتری دارند، زیرا مسئله‌ای که با آن سر و کار دارند امنیت ملی و قدرت دفاعی کشورهاست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha