کد خبر 247956
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۴

آغاز توزیع شیر مدارس در سال ۱۴۰۳؛ توزیع ۱۵ نوبت تا اردیبهشت‌ماه

آغاز توزیع شیر مدارس در سال ۱۴۰۳؛ توزیع ۱۵ نوبت تا اردیبهشت‌ماه

دبیر کمیته شیر وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به توزیع ۱۶۰ میلیون پاکت شیر در مدارس در سال ۱۴۰۲ گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۵ نوبت شیر در مدارس توزیع خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، حسین اسدالهی دبیر کمیته شیر مدارس درباره روند توزیع شیر در مدارس با آغاز سال جدید اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش از ۲۳ مهر ۱۴۰۲ آماده توزیع شیر در مدارس بود، اما روال کار تا آبان ماه به طول انجامید و دلیل آن آماده نبودن شرکت‌های لبنی بود.

وی افزود: از اواسط آبان ماه کار توزیع شیر در مدارس به میزان دو نوبت در هفته آغاز شد و باید تا ۵۲ نوبت شیر میان ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دبستانی توزیع شود.

دبیر کمیته شیر آموزش و پرورش گفت: شیر توزیع شده در مدارس از نوع استریل فرادما با استاندارد بالاتر از استاندارد موجود در بازار است، ضوابط مدنظر برای شیر مدارس بسیار سختگیرانه بود به‌گونه‌ای که از ۵۰۰ شرکت لبنی ۸۴ شرکت حائز شرایط شدند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۴۰۲، ۱۶۰ میلیون پاکت شیر در مدارس توزیع شد، مطرح کرد: با این حجم از توزیع وجود درصدی خطا طبیعی است و مشکلاتی که گزارش شد، ۸۰ درصد به دلیل حساسیت به شیر بود و ۲۰ درصد موارد ممکن است شیر توزیع شده مشکل داشته باشد.

اسدالهی ادامه داد: مناطق شمالی شهر تهران در آخرین مرحله توزیع شیر قرار داشتند و کار را از استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان آغاز کردیم و روند توزیع شیر برای تکمیل ۵۲ نوبت تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان اردیبهشت، ۱۵ نوبت شیر در مدارس توزیع خواهد شد، گفت: در مناطقی که از برنامه توزیع شیر عقب هستند ممکن است سه یا چهار نوبت توزیع شیر در هفته داشته باشیم که شامل استان‌های کردستان، کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل و مناطق ۱ تا ۶ شر تهران است.

دبیر کمیته شیر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در برخی مناطق طبق درخواست شرکت‌های لبنی به دلیل عدم تأمین پاکت، شیر یک لیتری جایگزین شیر ۲۰۰ سی سی در مدارس شد که معادل ۵ نوبت شیر محسوب می‌شود،

اسدالهی همچنین گفت: تلاش می‌کنیم اول مهر ۱۴۰۳ را با توزیع شیر در مدارس آغاز کنیم و طبق برنامه هفتم توسعه روند توزیع شیر در مدارس باید ادامه داشته باشد و ممکن است مدارس دوره متوسطه اول در کنار مدارس ابتدایی، مشمول توزیع شیر شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha