کد خبر 247941
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲

شمار شهدای غزه به ۳۳ هزار و ۶۸۶ نفر رسید/  شهادت ۵۲ فلسطینی در ۲۴ ساعت

شمار شهدای غزه به ۳۳ هزار و ۶۸۶ نفر رسید/  شهادت ۵۲ فلسطینی در ۲۴ ساعت

وزارت بهداشت فلسطین ظهر امروز اعلام کرد که شمار شهدای نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر)تاکنون به ۳۳ هزار و ۶۸۶ نفر رسیده است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۵ مورد جنایت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۲ شهروند فلسطینی را شهید و ۹۵ نفر دیگر را زخمی کرد.

این وزارتخانه افزود: با احتساب این شهدا، شمار شهدای فلسطین از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر به ۳۳ هزار و ۶۸۶ نفر و شمار زخمی ها نیز به ۷۶ هزار و ۳۰۹ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) در کنار تجاوزگری نظامی بی وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه و مواد غذایی به غزه، اوضاع این منطقه را فاجعه بار تر کرده است.

پیشتر منابع فلسطینی اعلام کرده بودند که شماری از نوزاد و کودکان فلسطینی در شمال نوار غزه بر اثر سوء تغذیه و کم آبی به شهادت رسیدند.

«کاترین راسل» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرده است: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

در همین حال، «تنس اینگرام» سخنگوی یونیسف نیز وضعیت کودکان در نوار غزه را دردناک و غم انگیز توصیف کرد و نسبت به پیامدهای درازمدتِ تجاوزگری رژیم صهیونیستی بر سلامت جسمی، رشد و سلامت روانی کودکان این منطقه هشدار داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha