کد خبر 247897
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶

سه نمایش کودک در پردیس تئاتر تهران

سه نمایش کودک در پردیس تئاتر تهران

رییس پردیس تئاتر تهران از ادامه رویکرد توجه به تئاتر کودک و نوجوان در سال جدید خبر داد و افزود: پس از پایان ماه مبارک رمضان سه نمایش کودک به کارگردانی «مریم کاظمی» در این مجموعه به روی صحنه می‌رود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ امین اشرفی رییس پردیس تئاتر تهران با بیان این که توجه به تئاتر کودک و نوجوان همچنان در اولویت برنامه‌های این مجموعه در سال ۱۴۰۳ قرار دارد گفت: سرمایه‌گذاری در تئاتر کودک یک ضرورت است. چراکه این هنر نمایشی فرصت رشد فردی و اجتماعی کودکان را فراهم می‌کند. حضور کودکان در کنار یکدیگر فضایی را ایجاد می‌کند که آن‌ها می‌توانند تخیلات خود را آزادانه بیان کنند و خلاقیت خود را به کار گیرند. این امر به توسعه فکری و هنری آنها کمک می‌کند. 

وی افزود: توجه به تئاتر کودک در این مجموعه به معنای عدم حمایت از گروههای نمایشی بزرگسال نیست، باید اذعان کرد پردیس تئاتر تهران به واسطه در اختیار داشتن  سالن اصلی ۹۰۰ نفری و پنج سالن استاد محمد، رشیدی، کشاورز، مشایخی و نصیریان پذیرای تمامی گروههای نمایشی است. با این وجود اجراهای نمایش کودک با استقبال بیشتر مخاطبان در این مجموعه روبرو بوده است. 

رییس پردیس تئاتر تهران همچنین با بیان این که در سال ۱۴۰۲ تمرکز فعالیت‌های این مجموعه بر آموزش، به عنوان ابزاری برای یادگیری کودکان استوار بوده است، تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های آموزش بازیگری کودک،  با حضور «مریم کاظمی» در این مجموعه منجر به تولید سه نمایش «سفیدبرفی و هفت کوتوله»، «غول‌ها» و «چه کسی آخرین بار خندید؟» شد. اجرای این سه نمایش با حضور اغلب هنرجویان کلاس‌های بازیگری این مجموعه از هفته آخر فروردین تا هفتم اردیبهشت در دو سالن زنده یاد استاد مشایخی و زنده یاد استاد رشیدی به روی صحنه می‌رود. 

وی اظهار داشت: اجرای نمایش‌های کودک در این مدت با استقبال مناسب خانواده‌ها و مدارس همراه بوده است و این انتظار می‌رود  با حضور مریم کاظمی و فعالیت‌های ایشان، نمایش‌های مورد اشاره از این قاعده مستثنی نباشد.

بر همین اساس نمایش «غول‌ها» نوشته سید هوف با ترجمه حسین فدایی حسین از روز سه شنبه ۲۸ فروردین در ساعت ۱۷ سالن استاد رشیدی اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

«چه کسی آخرین بار خندید» نوشته نلی مک کاسلین با ترجمه حسین فدایی حسین از روز چهارشنبه ۲۹ فروردین در ساعت ۱۹ سالن استاد رشیدی روی صحنه می‌رود. 

 همچنین نمایش «سفیدبرفی و هفت کوتوله» نوشته و تنظیم مریم کاظمی نیز از روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه در ساعت ۱۸ سالن استاد مشایخی اجرای خود را آغاز می‌کند. 

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از فعالیت‌ها و برنامه‌های پردیس تئاتر تهران می‌توانند به وب سایت پردیس تئاتر تهران به آدرس pardistheater.ir مراجعه کنند یا برای خرید بلیت از سایت تیوال اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha