کد خبر 247776
۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۹

خمس:

همه چیز بد پیش رفت

همه چیز بد پیش رفت

سرمربی تراکتور گفت: همیشه به این فکر می‌کنیم که کارها خوب پیش برود ولی گاهی مثل امروز همه چیز بد پیش می‌رود.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ پاکو خمس بعد از شکست 4 بر یک خانگی تراکتور برابر ذوب آهن گفت: شیوه بازی تیم از زمانی که من آمدم همیشه همین بوده که مدافعان بازیسازی را از عقب زمین شروع کنند. گاهی با سرعت بیشتری می‌توانیم خودمان را به زمین حریف برسانیم. گاهی هم با توجه به اینکه حریف فضاها را می‌بندند نیاز به زمان بیشتری داریم؛ ولی این کاری است که همیشه انجام داده‌ایم. شاید گاهی بازیسازی کُند باشد به ویژه در بازی امروز حریف به خوبی فضاها را بست.

وی ادامه داد: وقتی بازی را مثل امروز می‌بازید یعنی همه چیز بد از آب درآمده است. همیشه به این فکر می‌کنیم که کارها خوب پیش برود ولی گاهی مثل امروز همه چیز بد پیش می‌رود.

«امروز تراکتور هیچ برنامه‌ای برای برد نداشت و به نظر می‌آید آنالیزی از ذوب آهن نداشته است. تراکتور موقعیتی نساخت و از تعویض‌هایش ضربه خورد». خمس در واکنش به طرح این موضوع از سوی خبرنگاری گفت: من با نظر شما موافق نیستم. همانطور که گفتم بازی از ابتدا بد پیش رفت. این ارتباطی به نداشتن برنامه برای پیروزی و نداشتن آنالیز ندارد. در واقع ما امروز بی‌دقتی زیادی داشتیم و توپ‌های زیادی را لو دادیم، این هم ربطی به نداشتن برنامه و آنالیز ندارد. وقتی دقت لازم را نداریم و این همه توپ از دست می‌دهیم یعنی روز، روز ما نبود و همه چیز برای ما بد پیش رفت.

خمس در پاسخ به این پرسش که دلیل تعویض زودهنگامش چه بود؟ تصریح کرد: نیاز به گل داشتیم و یک دفاع کم و یک هافبک اضافه کردیم. عبدی را به زمین فرستادیم و ریسک کردیم. به هر حال این ریسک جواب نداد. وقتی عقب بودیم و نیاز به گل تساوی داشتیم، باید خطر می‌کردیم.

سرمربی تراکتور در رابطه به اینکه هواداران خواستار جدایی او بودند و آیا به نظرش کار برای او سخت نشده است؟ گفت: خیر برای من اینطور نیست، چون بخشی از کارم است. همیشه مسئولیتم را بر عهده می‌گیرم؛ الان هم بیش از همیشه. همچنان به بازیکنانم اعتماد کامل دارم. به تیمی که توانسته ما را در گذشته شاد کند. از طرف خودم و باشگاه از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم آنها را شاد کنیم. فکر می‌کنم این تیم شایستگی اعتماد بیشتر را دارد، چون قبلاً این را نشان داده است.

خمس یادآور شد: در رختکن بیشتر بازیکنان ما از ناراحتی گریه می‌کردند. این گریه کردن بازیکنان فقط به خاطر نتیجه نبود و بیشتر به خاطر ناراحتی هواداران و شعار آنها بود. هواداران باید بدانند که برای بازیکنان خیلی اهمیت دارند و برای جلب رضایت آنهاست که تا این حد تلاش می‌کنند. فکر می‌کنم بازیکنانم شایستگی مهر و محبت بیشتری از سوی هواداران دارد. فوتبال همیشه این سختی‌ها را دارد و قرار نیست که همیشه پیروز شوید و در این شرایط است که تیم نیاز به حمایت دارد.

سرمربی تراکتور در خصوص اینکه آیا به نظرش در پست دروازه‌بان فاصله زیادی بین نفر اول و دوم وجود دارد و همین موضوع مانع از تعویض پورحمیدی شد، اظهار داشت: مسئول اصلی این نتیجه من هستم، نه دروازه بان، نه مدافع و نه هیچ‌کس دیگر. فکر نمی‌کنم الان زمان مناسبی برای آنالیز دلیل شکست باشد. در این شرایط صحبت در مورد یک بازیکن خاص غیر منصفانه و غیر عادلانه است. ما یک تیم هستم و وقتی همه چیز خوب پیش می‌رود همه از آن نفع می‌بریم و وقتی می‌بازیم همه مقصریم.

خمس گفت: خیلی ساده است؛ به نظرم عادلانه نیست کسی را فقط زمانی که می‌برد دوست داشته باشید. آدمی هستم که وقتی بازیکنانم می‌بازند هم دوست‌شان دارم. البته منظورم این نیست که هواداران از ما انتقاد نکنند، ما شایسته انتقاد هم هستیم ولی صرفاً می‌خواهم که آنها درک کنند. بازهم تکرار می‌کنم، به نظرم بازیکنان در طول فصل شایستگی خودشان را نشان دادند. بنابراین فقط درخواست می‌کنم که در این شرایط سخت ما را درک کنند.

وی در مورد اینکه به نظرش در دو بازی قبل هم دلیل عدم نتیجه‌گیری تراکتور بی‌دقتی بوده است؟ گفت: منظورم از بی‌دقتی، لو دادن بیش از اندازه توپ بود. وقتی مقابل تیمی مثل ذوب‌آهن که ضد حملات خطرناکی می‌زند، توپ از دست بدهید مشکل‌ساز می‌شود. بزرگترین مشکل ما از دست دادن توپ در نقاطی بود که نباید از دست می‌دادیم. هر بازی ویژگی‌های خودش را دارد. مقابل سپاهان بازی خوبی انجام دادیم ولی امروز از ابتدا همه چیز برای ما بد پیش رفت.

«آیا در صورت ادامه ناکامی امکان استعفای شما وجود دارد یا برای گرفتن دلارهای بیشتر در تبریز خواهید ماند؟» سرمربی تراکتور در پاسخ به این سوال گفت: سؤال خیلی غیر محترمانه‌ای است. اجازه نمی‌دهم کسی به من بی‌احترامی کند. شما بسیار انسان بی‌ادبی هستید. با احترام پاسخ دادم ولی به آدم بی‌ادبی مثل شما پاسخ نمی‌دهم. به نظرم دروغ است که شما اینجا کار می‌کنید. من دو سال دیگر قرارداد دارم و حرفه‌ای هستم. در مورد درآمد شما سؤال نمی‌پرسم، چون انسان مودبی هستم ولی شما مودب نیستید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha