کد خبر 247765
۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۹

با کسب ۵ مدال طلا و 3 برنز رقم خورد؛

بازگشت تیم ملی کشتی آزاد ایران به سکوی قهرمانی آسیا

بازگشت تیم ملی کشتی آزاد ایران به سکوی قهرمانی آسیا

تیم ملی کشتی آزاد ایران که سال گذشته سوم آسیا شده بود این بار با کسب ۸ نشان که ۵ مدال آن طلا بود، بار دیگر به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا که طی دو روز ۲۳ و ۲۴ فروردین (پنجشنبه و جمعه) در بیشکک قرقیزستان به انجام رسید، با قهرمانی تیم ایران تمام شد.

تیم ملی کشورمان که با ابراهیم خواری در ۵۷ کیلو، رضا اطری در ۶۱ کیلو، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلو، امیرمحمد یزدانی در ۷۰ کیلو، حسین ابوذری در ۷۴ کیلو، محمد نخودی در ۷۹ کیلو، هادی وفایی‌پور در ۸۶ کیلو، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ کیلو، محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلو و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم راهی این مسابقات شده بود، موفق شد با ۵ مدال طلا به کار خود پایان دهد.

عموزاد، یزدانی، نخودی، فیروزپور و زارع ۵ نشان طلا برای این تیم به دست آوردند، ابوذری، وفایی‌پور و محمدیان نیز صاحب سه نشان برنز شده و خواری و اطری با عنوان پنجمی قهرمانی آسیا را به پایان رساندند. به این ترتیب تیم ملی کشورمان با ۱۹۰ امتیاز قهرمان آسیا شد.

این تیم سال گذشته با کسب تنها یک مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز و کسب ۱۲۴ امتیاز سوم شده بود. برای این تیم در آستانه قزاقستان رحمان عموزاد طلا گرفت، علیرضا کریمی به نقره بسنده کرد و یاسین رضایی، امیرحسین کاووسی و مجتبی گلیج برنز گرفته بودند. قزاقستان و ژاپن با ۱۷۹ و ۱۲۹ امتیاز اول و دوم شدند.

امسال تیم آزاد با اختلاف  ۶۰امتیازی نسبت به تیم دوم، قهرمانی را به خود اختصاص داد و  ژاپن و  قرقیزستان  با  ۱۳۰ و ۱۲۱  امتیاز دوم و سوم شدند.

رده بندی تیمی و انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- کنتو یومی یا (ژاپن) ۲- اودیت (هند) ۳- میرامبک کارتابای (قزاقستان) و کوم هیوک کیم (کره شمالی)  ۵- ابراهیم خواری (ایران)

۶۱ کیلوگرم: ۱- تایربک ژوماشبک اولو (قرقیزستان) ۲- آسیل آیتاکین (قزاقستان) ۳- کوم چول ری (کره شمالی) و انخبولد انختبات (مغولستان) ۵- رضا اطری (ایران)

۶۵ کیلوگرم: ۱- رحمان عموزاد (ایران) ۲- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) ۳- الوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) و ماسانوسوکه اونو (ژاپن)

۷۰ کیلوگرم ۱- امیرمحمد یزدانی (ایران) ۲- یوشینوسوکه آئویاگی (ژاپن) ۳- آبهیمانیو (هند) و علی‌بک عثمان‌اف (قرقیزستان)

۷۴ کیلوگرم: ۱- کوتا تاکاهاشی (ژاپن) ۲- ویکتور راسادین (تاجیکستان) ۳- حسین ابوذری (ایران) و سانگهو هان (کره‌جنوبی)

۷۹ کیلوگرم: ۱- محمد نخودی (ایران) ۲- انخبایار بیامبادورج (مغولستان) ۳- خیدیر سیف‌الدین‌اف (بحرین) و آسومیدین خاسانوف (ازبکستان)

۸۶ کیلوگرم: ۱- عظمت دولتبیکوف (قزاقستان) ۲- جاوریل شاپیف (ازبکستان) ۳- هادی وفایی‌پور (ایران) و تاتسویا شیرای (ژاپن)

۹۲ کیلوگرم: ۱- امیرحسین فیروزپور (ایران) ۲- شرزود پویونوف (ازبکستان) ۳- ماگومد شریپوف (بحرین) و باتزول دامجین (مغولستان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- احمد تاج‌الدین‌اف (بحرین) ۲- رضابک آیتموخان (قزاقستان) ۳- محمدحسین محمدیان (ایران) و ویکی (هند)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- آیال لازاریف (قرقیزستان) ۳- شامیل شریپوف (بحرین) و بوهیردون (چین)

رده‌بندی تیمی:

۱- ایران ۱۹۰ امتیاز ۲- ژاپن ۱۳۰ امتیاز ۳- قرقیزستان ۱۲۱ امتیاز ۴- قزاقستان ۱۱۸ امتیاز ۵- مغولستان ۹۲ امتیاز ۶- ازبکستان ۸۵ امتیاز ۷- هند ۸۴ امتیاز ۸- بحرین ۷۰ امتیاز ۹- چین ۶۳ امتیاز ۱۰- کره جنوبی ۵۹ امتیاز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha