کد خبر 247747
۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰

خالد مشعل:

شهادت فرزندان هنیه نقطه عطفی در جنگ است

شهادت فرزندان هنیه نقطه عطفی در جنگ است

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج توضیح داد که ترور رهبران و خانواده‌های آنها توسط اشغالگران «نشانه ورشکستگی است و نشان می‌دهد به دنبال راهی برای پایان دادن به جنگ هستند.»

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ خالد مشعل، رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج در سخنرانی امروز (جمعه) خود در مجلس ترحیم فرزندان و نوه‌های اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که این نبرد بیش از ۶ ماه در جریان است که در آن شهدای بزرگی از رهبران، کادر و خانواده‌های معزز به پا خاستند. تاکنون بیش از ۳۵ هزار تن به اضافه شهدای زیر آوار به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند.

وی افزود: «در جنگ ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ که اشغالگران شیخ نزار ریان و وزیر سعید صیام را ترور کردند، گفتم که جنگ تمام شد (...) و شهادت فرزندان و نوه‌های برادر عزیزم ابوالعبد (هنیه)، فکر می‌کنم نقطه عطفی در این جنگ است و ان‌شاءالله پایان آن را تسریع خواهد کرد.»

مشعل تاکید کرد: برای جنبش حماس مایه مباهات است که رهبری آن و کادر و فرزندان‌شان همه برای شهادت با هم رقابت می‌کنند و همه در راه رضای خدا جان و خون را برای رضای خدا می‌دهند. به خاطر بیت‌المقدس، مسجدالاقصی و آزادی فلسطین.

وی ادامه داد: تبریک به شما برادرم ابوالعبد، و تبریک به حماس، رهبران و فرزندان آن و به مردم بزرگ غزه، بیت‌المقدس و کرانه باختری و همه مردم ما در داخل و خارج. به ملت تبریک می‌گویم، هر چند که از اول جنگ داغدار بوده‌اند.

رهبر جنبش حماس در خارج از فلسطین تاکید کرد: رهبری جنبش و مردم فلسطین در یک صف هستند، سرنوشت ما یکی است و بهای آن را با هم می‌پردازیم.

وی خاطرنشان کرد: اشغالگران (دشمن) پس از اینکه بعد از شمال در لجن خان یونس فرو رفتند، از شکستن اراده مردم ما و اراده مقاومت ناتوان هستند و اکنون در نصیرات گفتند یک حادثه دردناک رخ داده است.

مشعل اعلام کرد: «تاریخ در صفحات آتی خود ثبت خواهد کرد که طوفان الاقصی شاید بزرگترین نبرد در تاریخ معاصر فلسطین باشد. ملت در قرن بیستم نبردهای بزرگ و شدیدی انجام داد.»

وی ادامه داد: تاریخ معاصر نبردهای بزرگی را برای ملت ما در مبارزه با استعمار به ثبت رسانده است، اما معتقدم طوفان الاقصی بزرگترین نبرد تاریخ معاصر ما است، اولاً از نظر طول مدت آن، تعداد شهدای این زمان کوتاه و این استواری افسانه‌ای مردم در یک قطعه کوچک.

خالد مشعل نوار غزه را «نقطه نور» توصیف و تاکید کرد: غزه سرزمین غرور پاک و خالصی است که علیه جنگ جهانی به رهبری اسرائیل، آمریکا و برخی پایتخت‌های غربی شرکت کرد.

وی هشدار داد: آنچه در نوار غزه اتفاق می‌افتد «نبردی نابرابر است»، اما نبردی است که در آن خداوند افتخار بزرگ و پیروزی‌های بزرگ را برای ما به ثبت رسانده است. به شما مجروحان عزیز تبریک می‌گویم که شما شهیدان زنده یک نبرد تاریخی هستید. به کسانی که در قلب این نبرد بودند تبریک می‌گویم.

وی افزود: این دور پایانی جنگ نیست، بلکه دور مهمی است. ان شاءالله در مسیر آزادی فلسطین و شکست پروژه صهیونیستی است. تاریخ ثبت خواهد کرد که شدیدترین انحطاط در زوال این رژیم جنایتکار از هفتم اکتبر و در طلوع این نبرد اتفاق افتاد.

وی تاکید کرد: آمریکا تلاش می‌کند کمک‌ها به ملت ما را محاصره کند تا آن‌ها را جرم انگاری کند، اما ملت اصیل ما هزینه‌های میلیونی می‌پردازند و سهمی در نبرد، به عنوان جهاد با پول است و ملت منتظر لحظه‌ای هستند که با جان و خونشان به جهاد بپردازند.

مشعل تصریح کرد: وقتی در سرزمین فلسطین در غزه و در میادین بیت‌المقدس و الاقصی خون مسلمانان و اعراب با خون فلسطینی‌ها آمیخته می‌شود به پیروزی نهایی و پایان این اشغالگری و بازگشت فلسطین به عمق عربی-اسلامی آن بشارت می‌دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha