کد خبر 247345
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰

دمشق:

حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران بدون پاسخ باقی نخواهد ماند

حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران بدون پاسخ باقی نخواهد ماند

وزیر خارجه سوریه در دیدار همتای ایرانی خود گفت قطعا جنایت اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران در دمشق بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن خیر مقدم به دکتر امیرعبداللهیان و هیات همراه، مراتب تسلیت عمیق و خالصانه دولت و مردم سوریه را به رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، رئیس جمهور محترم و دولت و مردم ایران و خانواده شهدای جنایت حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را ابلاغ کرد.

فیصل مقداد خاطر نشان کرد: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسند و از همان ابتدا می دانستیم که این رژیم جنایتکار به هیچ یک از موازین و اصول بین المللی و منشور سازمان ملل‌ هم پایبند نیست.

فیصل مقداد افزود: از همان ابتدای تشکیل رژیم صهیونیستی، سوری ها مبارزات خود را علیه این رژیم شروع کرده اند و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، ایران هم موجودیت این رژیم را برسمیت نشناخت‌ و اقدام اخیر رژیم در هدف قرار دادن سفارت ایران بزرگ ترین گواه حقانیت موضع ایران و سوریه در قبال این رژیم صهیونیستی است.

وزیر خارجه سوریه‌ تاکید کرد: این جنایت تروریستی اسرائیل که تمامی ویژگی های جنایت جنگی و نقض همه قوانین بین المللی را داراست، بار دیگر خون سوری ها و ایرانی ها در هم آمیخت.

وی با قدردانی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در پیگیری این‌ جنایت و بسیج کردن جامعه جهانی در محکومیت آن، افزود: تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی علیه سفارت ایران و تأسیسات زیربنایی سوریه از اتفاقات و جنایات اسرائیل در غزه جدا نیست و در امتداد آن و جنایات رژیم اسرائیل در کشتار شهروندان فلسطینی قرار دارد.

وزیر خارجه سوریه با انتقاد از مواضع کشورهای غربی در قبال این اقدام تروریستی خاطر نشان کرد: بعد از همه این اتفاقات شاهدیم غربی های منافق که مدعی حاکمیت قانون در عرصه جهانی هستند، اما خودشان به هیچ یک از موازین حقوق بین المللی و حقوق بشری احترام نمی گذارند.

وی خاطر نشان کرد قطعا این جنایت اسرائیل بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha