کد خبر 247344
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۲

آغاز فعالیت قرارگاه تامین «مسکن معلم» از اردیبهشت/ ساخت ۱۵ هزار واحد در فاز نخست

آغاز فعالیت قرارگاه تامین «مسکن معلم» از اردیبهشت/ ساخت ۱۵ هزار واحد در فاز نخست

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به تشکیل قرارگاه ویژه «تامین مسکن معلم» در صندوق اشاره کرد و گفت: این قرارگاه در اردیبهشت ماه شروع به کار می کند و انتظار داریم با چالاکی و سرعت عمل بالا در زمینه ساخت و تولید مسکن فرهنگیان طبق برنامه ریزی ها، اقدامات موثر و ملموس انجام دهد و در فاز نخست ساخت حدود ۱۵هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ محسن احمدی در دیدار نوروزی با معاونان، مدیران و کارکنان صندوق و همچنین اعضای هیات مدیره و مدیران عامل هلدینگ‌های شش گانه و شرکت‌های تابعه ضمن تبریک آغاز سال ۱۴۰۳ به خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان، به ضرورت برنامه محوری در هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه اشاره کرد و جهش تولید همراه با رسیدن به سود پایدار و باکیفیت و استمرار و ارتقای روند سودآوری را اولویت‌های مهم صندوق در سال جدید برشمرد.

شرکت‌های زیان‌ده تعیین تکلیف می‌شوند

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، فرصت سه ماهه داده شده به شرکت‌های زیان ده جهت برون رفت از زیان و رسیدن به سودآوری را یادآور شد و گفت: در سال جدید نباید در هیچکدام از زیرمجموعه های صندوق، شرکت زیان ده داشته باشیم لذا شرکت‌ها موظفند از همه پتانسیل‌ها و ابزارها جهت رسیدن به سودآوری استفاده کنند درغیراین صورت همان گونه که قبلا اعلام شد ادغام، تجمیع یا توقف فعالیت در انتظار شرکت‌های زیان ده خواهد بود.

مدیرعامل صندوق ذخیره با اشاره به ماموریت‌های کلان صندوق، به ضرورت افزایش سودآوری به منظور ارتقاء ارزش دارایی‌ها و استفاده بهینه از فرصت‌های اقتصادی تأکید کرد وگفت: در همه هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه باید ضمن سودآوری پایدار و ارزشمند، در مسیر خلق منابع پایدار و اطمینان‌بخش حرکت کنیم.

ورود به حوزه‌های زودبازده

وی یکی دیگر از راهبردهای هیات مدیره و مدیریت صندوق را ورود به حوزه‌های زودبازده و سودآور مانند بخش معدن ذکر کرد و افزود: با وجود تنوع فعالیت صندوق در بخش مختلف، در نظر داریم وارد حوزه‌هایی شویم که از نظر بازدهی و سودآوری مزیت و جذابیت دارند.

فعال شدن قرارگاه ویژه تامین مسکن

مدیرعامل صندوق ذخیره به تشکیل قرارگاه ویژه «تامین مسکن معلم» در صندوق اشاره کرد و گفت: این قرارگاه در اردیبهشت ماه شروع به کار می کند و انتظار داریم با چالاکی و سرعت عمل بالا در زمینه ساخت و تولید مسکن فرهنگیان طبق برنامه ریزی ها، اقدامات موثر و ملموس انجام دهد و در فاز نخست ساخت حدود ۱۵هزار واحد مسکونی برنامه ریزی شده است.

بازسازی و احیای بانک سرمایه با جدیت دنبال می‌شود

ایشان با بیان اینکه بانک سرمایه از پشتوانه فرهنگیان و نظام آموزشی برخوردار است تاکید کرد: اگر اعتمادسازی صورت پذیرد و بانک سرمایه مجددا اعتبار واقعی خود را به دست آورد و فرهنگیان بانک سرمایه را برای فعالیت های بانکی و دریافت حقوق برگزینند اتفاق‌های مثبت و کم نظیری را شاهد خواهیم بود و می توان با رسوب منابع، عمده مشکلات شرکت های تابعه صندوق را رفع کرد.

احمدی یکی از سیاست ها و راهبردهای مهم هیات امنا و هیات مدیره صندوق را شفافیت و نظارت بر فعالیت های صندوق برشمرد و گفت: امسال با نظام مند کردن سیستم نظارت و یکپارچه سازی در بخش های تابعه صندوق و همچنین با بکارگیری ابزارهایی نظیر هوش تجاری(BI)، صندوق به سمت نظارت هوشمند گام خواهد داشت.

وی یادآور شد: کسانی که با سلامت، پاکدستی و مسئولیت‌پذیری مأموریت‌های اصلی محوله را به انجام می‌رسانند مشکلی برای ادامه فعالیت در صندوق نخواهند داشت، اما انتصاب‌های سفارشی و غیرتخصصی پذیرفته نیست و مدیران شایسته، متخصص و باانگیزه جایگزین خواهند شد.

اجرای صحیح طرح ارزش مالکانه

احمدی، با تاکید بر اجرای صحیح، هدفمند و دقیق طرح ارزش مالکانه، این موضوع را یکی از مطالبات و خواسته های بحق فرهنگیان عنوان نمود.

تسریع بورسی شدن شرکت ها

وی افزود: در سال جدید، بورسی شدن شرکت‌های تابعه صندوق به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و دنبال خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ذخیره یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های اصلی اکثر شرکت‌ها و پروژه‌های در دست اجرای صندوق را مسئله تامین مالی بیان کرد و گفت در سال جدید، استفاده از ابزارها و روش‌های گوناگون جهت تامین مالی و بکارگیری منابع ارزان قیمت به طور جدی هدف‌گذاری شده است.

اولویت جذب فرزندان نخبه فرهنگیان

احمدی، صندوق ذخیره فرهنگیان را صندوقی بین‌نسلی و متعلق به آحاد جامعه فرهنگیان کشور دانست که باید برای نسل‌های بعدی به خوبی محافظت شود، لذا باید بسترهای مناسب برای پرورش مدیران جوان و کارآمد با اولویت جذب فرزندان نخبه و تحصیل‌کرده متخصص از میان خانواده معلمان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، احمدی با اشاره به ضرورت هم‌افزایی شرکت‌ها و هلدینگ‌ها و با تاکید بر اینکه شرکتها نباید خدمات و تجهیزات مورد نیاز را خارج از مجموعه دریافت کنند گفت: ساخت نخستین راکتور تولید متانول که با همکاری ماشین سازی اراک و پتروشیمی دنا صورت پذیرفت الگوی خوبی برای سایر شرکتهای تابعه صندوق است که از ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر استفاده کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha