کد خبر 247341
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۳

ناکامی رضا دهدار در جام‌جهانی وزنه‌برداری/ یک سهمیه المپیک پرید

ناکامی رضا دهدار در جام‌جهانی وزنه‌برداری/ یک سهمیه المپیک پرید

وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران موفق به قرار گرفتن در بین ۱۰ نفر اول رنکینگ سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس نشد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ رقابت گروه A جام جهانی وزنه برداری تایلند (آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک پاریس) برگزار شد و رضا دهدار در دوضرب خوب کار کرد و نتوانست جزو ۱۰ نفر اول رنکینگ المپیک قرار بگیرد.

دهدار برای گرفتن سهمیه المپیک حتما باید تمام وزنه‌های انتخابی را مهار می‌کرد و رکورد ۱۷۹یک‌ضرب، ۲۰۸ دوضرب و مجموع ۳۸۷ کیلوگرم را ثبت کرد و با این رکورد، جزو ۱۰ نفر رنکینگ المپیک  دسته ۱۰۲ کیلوگرم قرار نگرفت.

۱۳ وزنه‌بردار در گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم به رقابت پرداختند. فارس الباخ از قطر تنها وزن‌کشی کرد و وزنه نزد و سهمیه المپیک او قطعی است. نمایندگان، تایلند، چین تایپه و کره‌جنوبی هم اوت کردند.

 در رقابت گروه B دسته ۱۰۲ کیلوگرم، حسنبایف از ترکمنستان با رکورد ۱۸۷ یک‌ضرب، ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۹۲ کیلوگرم و دان اپلوگ از ساموآ با رکورد ۱۷۰ یک‌ضرب، ۲۲۱ دوضرب و مجموع ۳۹۱ کیلوگرم توانستند رکورد مجموعی بالاتر از رضا دهدار (۳۹۰ کیلوگرم ثبت شده در قهرمانی جهان ۲۰۲۲) ثبت کنند. بنابراین دهدار باید در پایان این مسابقه رکورد بالاتری ثبت می‌کرد.

۱۰ نفر اول هر وزن المپیکی صاحب سهمیه می‌شوند. 

عملکرد نماینده ایران به شرح زیر است:

حرکت یک‌ضرب

دهدار که به مهار تمام وزنه‌هایش برای رسیدن به سهمیه المپیک احتیاج داشت، در حرکت اول، وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را بالای سر برد و با لبخند تخته را ترک کرد. 

دهدار در حرکت دوم، پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم قرار گرفت و این وزنه را هم با موفقیت مهار کرد. 

نماینده ایران در حرکت سوم، وزنه ۱۷۹ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس دست خود را گرفت. دهدار رکورد شخصی یک‌ضرب خود در مسابقات را در یک‌ضرب را ارتقا داد. بیشترین وزنه‌ای که در مسابقات زده بود ۱۷۷ کیلوگرم بود. 

رکورد ۱۷۹ کیلوگرم، به او در دوضرب کمک می‌کند تا بتواند رکورد مجموع خود را به سهمیه المپیک برساند. 

حرکت دوضرب

دهدار در حرکت اول توانست وزنه ۲۰۸ کیلوگرم را بالای سر برد. 

او در حرکت دوم پشت وزنه ۲۱۴ کیلوگرم قرار گرفت و این وزنه او را به سهمیه المپیک می‌رساند اما این وزنه را نتوانست مهار کند. 

نماینده ایران در آخرین فرصت خود مجدد پشت وزنه ۲۱۴ کیلوگرم ایستاد و باز هم این وزنه را نتوانست بالای سر برد. 

او در مجموع رکورد ۳۸۷ کیلوگرم را ثبت کرد که کمتر از رکورد مجموعی است که قبلا ثبت کرده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha