کد خبر 247316
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۶

فراخوان چهل‌ و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

فراخوان چهل‌ و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

انجمن سینمای جوانان ایران فراخوان چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را منتشر کرد و بخش ویژه «هوش مصنوعی» و «واقعیت مجازی» در این جشنواره راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این انجمن فراخوان چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را منتشر کرد و این جشنواره از ۲۷ مهر تا دوم آبان‌ ماه در تهران برگزار خواهد شد.

چهل‌ و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به‌ منظور شناسایی و معرفی آثار کوتاه برگزیده در سطح ملی و بین‌المللی، جریان‌سازی و رقابت سازنده بین فیلم‌سازان و ارج نهادن به خلاقیت سینماگران جوان، برگزار می‌شود و فیلم‌سازان ایرانی باید تا یکم مردادماه، نام‌نویسی کرده و اثر خود را در سامانه بارگذاری کنند.

دوره چهل‌ و یکم این رویداد همچنان با تاکید بر توسعه فیلم‌سازی با رویکرد «بومی‌گرایی در ژانر»، این بار با شعار «جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، پذیرای جهان خیال‌انگیز تو»، به فیلم‌هایی که به عنصر تخیل و روایت خلاقانه توجه کرده‌اند، نگاه ویژه دارد و در عین حال فیلم‌سازان استان‌های مختلف کشور می‌توانند بر اساس تجربه زیسته، جلوه‌ای از فرهنگ‌ها، آیین و رسوم، زندگی شهری و زیست اقوام سرتاسر ایران را با تکیه بر هویت ملی و دینی مردم و تمرکز بر ژانر و داستان‌گویی خلاقه در فیلم‌سازی بازتاب دهند.

ایجاد عدالت فرهنگی برای سینماگران جوان در سرتاسر ایران اسلامی، شناسایی و معرفی استعدادها و ارج نهادن به تلاش‌های فعالان انواع مشاغل سینمایی، تقویت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان جریانی آینده‌نگر و اندیشمند در سینمای کشور، کُنشگری و دغدغه‌مندی جریان فیلم کوتاه کشور در تبیین حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور، تقویت حس خودباوری و افزایش امید و نشاط در میان فیلم‌سازان جوان کشور از اهداف این جشنواره است که در دو بخش سینمای ایران و سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود.

همچنین امسال به منظور شناخت، بکارگیری، بازتاب، توسعه و ارتقای فن آوری های نوظهور «هوش مصنوعی» (AI) و «واقعیت مجازی، توسعه یافته و ترکیبی» (VR/XR/MR/AR) در فرآیند تولید خلاقانه و نمایش متفاوت فیلم کوتاه، دو جایزه جدید در بخش بین‌الملل معرفی شده است که با توجه به انتشار جداگانه‌ فراخوان بخش بین‌الملل، جزئیات آن از طریق سایت اختصاصی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران قابل دسترسی است.

علاقه‌مندان برای دسترسی به متن فراخوان چهل‌ و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌توانند اینجا مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha