کد خبر 247310
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۹

انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در تبریز، اسکو و آذرشهر الکترونیکی برگزار می‌شود

انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در تبریز، اسکو و آذرشهر الکترونیکی برگزار می‌شود

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ اردیبهشت سال جاری، گفت: این انتخابات در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

 به گزارش گروه اقتصادی حیات، تراب محمدی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی روز دوشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان، گفت: با تلاش عوامل هیات های اجرایی و نظارت، دور اول انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی با سلامت و امنیت کامل برگزار شد و مرحله دوم نیز با همین شرایط برگزار خواهد شد.

وی در مورد واجدان شرایط شرکت در دور دوم انتخابات، گفت: متولدین قبل از ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۸۵ که اصلا رای نداده‌اند و افرادی که در مرحله اول رای داده‌اند فقط در همان حوزه انتخابیه مجاز به رای دادن خواهند بود.

محمدی خاطرنشان کرد: افرادی که در حوزه انتخابیه دیگری رای داده باشند نمی توانند در حوزه های مرحله دوم رای دهند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه در دوم انتخابات، اسکن اثر انگشت رای دهندگان فعال خواهد شد، گفت: تمام قوانین مرحله اول انتخابات در مرحله دوم نیز به قوت خود باقی است و اجرایی خواهد شد.

محمدی ادامه داد: انتخابات در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد که بر اساس آن اخذ رای، شمارش و تجمیع آرا الکترونیکی خواهد بود.

وی خطاب به روسای کمیته های ستاد انتخابات استان، تاکید کرد: مشارکت قوی، رقابت واقعی، سلامت و امنیت چهار راهبرد مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات است که باید در دستور کار قرار گیرد.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نیز گفت: در دورم دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، ۱۲ نفر برای ۶ کرسی باقی مانده رقابت خواهند کرد که چهار کرسی مربوط به حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر، یک کرسی مربوط به حوزه شبستر و یک کرسی مربوط به حوزه میانه است.

حسن حقیقیان افزود: در استان آذربایجان شرقی یک هزار و ۳۳۳ شعبه در دور دوم اانتخابات مجلس دوازدهم در نظر گرفته شده است.

مرحله نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند سال گذشته برگزار شد و تکلیف ۱۳ کرسی از ۱۹ نماینده آذربایجان شرقی در دور اول مشخص شد.

در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر روح اله متفکرآزاد با کسب ۱۰۹ هزار و ۸۹۹ رای معادل ۲۷.۳۶ درصد آرا و مسعود پزشکیان با ۹۵ هزار و ۹۹۳ رای معادل ۲۳.۹ درصد آرا در دور اول راهی بهارستان شدند.
علی جعفری آذر با ۶۷ هزار و ۵۵۲ رای، جواد عبادی با ۶۱ هزار و ۷۷۷ رای، علیرضا منادی۵۶ هزار و ۲۴۴ رای، رضا صدیقی ۵۵ هزار و ۱۷۷ رای، علی آجودان زاده ۵۳ هزار و ۹۲۲ رای، محمد حسین فرهنگی ۴۹ هزار و ۹۵۸ رای، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی ۴۳ هزار و ۳۸۲ رای و علیرضا نوین با ۴۱ هزار و ۳۷۵ رای برای کسب چهار کرسی دیگر مجلس از این حوزه به دور دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه میانه نیز مریم عبدالهی در دور اول آرای لازم برای حضور در مجلس را کسب کرد و مهدی اسماعیلی و سیدمرتضی حسینی برای کسب کرسی دیگر این حوزه به دور دوم راه یافتند و در انتخابات شبستر نیز محمود طاهری و حسن غیاثی با کسب بیشترین آرا، در دور دوم برای راهیابی به مجلس با هم رقابت خواهند کرد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند ماه جاری برگزار شد و درصد مشارکت آذربایجان شرقی ۴۱ درصد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha