کد خبر 247287
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶

ورود سامانه بارشی به تهران طی چهارشنبه/ کاهش دما از پنجشنبه

ورود سامانه بارشی به تهران طی چهارشنبه/ کاهش دما از پنجشنبه

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، با ورود سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) تا روز جمعه (۲۴ فروردین) بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و از پنجشنبه (۲۳ فروردین) تا شنبه (۲۵فروردین) کاهش نسبی دما در سطح استان پیش بینی می شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی سه روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

برای امروز(۲۰ فروردین) افزایش سرعت وزش باد در سطح استان و گاهی وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غربی مورد انتظار است همچنین با گذر متناوب امواج ضعیفی از نواحی شمالی در بعضی ساعات آسمان ابری و در پاره‌ای نقاط از نیمه شمالی استان رگبار پراکنده باران، وزش باد شدید موقتی با احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست.

از روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) تا روز جمعه (۲۴ فروردین) با فعالیت سامانه بارشی دیگر آسمان نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در سطح استان و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظاراست.

از پنجشنبه (۲۳ فروردین) تا شنبه (۲۵فروردین) کاهش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۱ فروردین) کمی ابری و وزش باد، از بعدازظهر افزایش باد با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه(۲۲ فروردین) نیمه ابری و وزش باد، به‌تدریج افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با  بیشینه دمای ۳۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha