کد خبر 247168
۲۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۸

رئیس دیوان عالی کشور:

برنامه سال ۱۴۰۳ را مبتنی بر سند تحول تنظیم کردیم

برنامه سال ۱۴۰۳ را مبتنی بر سند تحول تنظیم کردیم

رئیس دیوان عالی کشور گفت: در ابتدای سال جاری برنامه سند تحول قوه قضاییه ابلاغ شد و هر بخشی برنامه خود را تعیین، تنظیم و ابلاغ کردند در دیوان عالی کشور برنامه یک ساله ۱۴۰۳ را مبتنی بر سند تحول تنظیم کردیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ همزمان با بیست‌وهفتمین روز از ماه مبارک رمضان، دومین محفل انس با قرآن کریم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری رئیس دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین قدیانی دادستان انتظامی قضات، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب استان تهران، فرمانده مرکز مقاومت بسیج قوه قضاییه و جمعی از قاریان با همکاری بسیج قوه قضاییه، انجمن اسلامی و دادگستری استان تهران در دادگستری استان تهران مجتمع حضرت امام خمینی برگزار شد.

ابتدای این محفل گروه تواشیح و مدیحه‌سرایی طوبی آیاتی از سوره مبارکه انسان را همخوانی کردند و سپس حجت‌الاسلام والمسلمین داوری درباره برکات و فضائل ماه مبارک رمضان سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام منتظری رئیس دیوان عالی کشور در محفل انس با قرآن کریم ضمن قرائت آیاتی از قرآن کریم، اظهار کرد: در ساعات پایانی روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان قرار داریم، از برگزارکنندگان این محفل نورانی قرآنی و تمام کسانی که شرکت کردند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: هر کدام از انسان‌ها دو بخش روح و جسم را دارند جسمی که برای ما ملموس و محسوس است و موادی که در ساختمان بدن انسان به کار رفته آنقدر پیچیده است که هنوز با پیشرفت علم بشر نتوانسته است تمام زوایای این بخش مادی از بدن را بشناسد بخش دیگر جانی است که این کالبد مادی را به حرکت در می‌آورد آن را فهیم و بر سایر موجودات متمایز می‌کند و این برتری به روحی که در وجود انسان وجود دارد برمی‌گردد.

رئیس دیوان عالی کشور، گفت: روح انسانی به انسان امتیاز داده است. درک حقیقت روح برای انسان مقدور نیست و تا زمانی که انسان در این زمین خاکی به سر می‌برد این گونه است.

وی ادامه داد: ماه رمضانی را پشت سر می‌گذاریم که حقیقت آن را مانند حقیقت روح خود نتوانسته‌ایم بشناسیم. این ماه با ارزش و با عظمت رو به اتمام است بنابراین سرمایه و دُر گران‌بهایی را از دست می‌دهیم. ماه رمضان مقدمه و تمرینی است برای اینکه انسان از امیال خود جلوگیری کند و در روزه ماه رمضان علاوه بر نخوردن و نیاشامیدن باید جمیع جوارح روزه باشد. 

منتظری، اظهار کرد: مصداق عالی فرد روزه‌دار به این است که روزه‌دار آنچنان بر خود مسلط باشد که جان و قلب خود را به روزه وادار کند تا حتی فکر گناه هم به ذهنش نرسد. 

وی ادامه داد: مردم در احیای شب قدر، حضور در نماز جمعه و راهپیمایی روز قدس بسیار درخشیدند  و یک روز قدس به یادگار ماندنی را رقم زدند و باید از حضور، حمایت، وفاداری مردم از ارزش‌های دینی قدردانی کرد.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: در راستای آنچه که مقام معظم رهبری به عنوان سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی تبیین می‌کنند وظیفه داریم حرکتمان را بر این اساس تنظیم کنیم. در ابتدای سال جاری برنامه سند تحول قوه قضاییه ابلاغ شد و هر بخشی برنامه خود را تعیین، تنظیم و ابلاغ کردند در دیوان عالی کشور برنامه یک ساله ۱۴۰۳ را مبتنی بر سند تحول تنظیم کردیم.

وی افزود: ۷ نفر از کسانی که در دفاع از امنیت کشور در سوریه مستقر شده بودند به دست صهیونیست خون‌خوار به شهادت رسیدند و عزیزان مرزبان امنیت آفرین کشور در سیستان و چابهار در دفاع از امنیت کشور جان خود را از دست دادند. این نظام با این هزینه‌ها در دست من و شما قرار دارد و دین خود را نسبت به این نظام بدانید. نظام جمهوری اسلامی امروز کشور را به مرحله‌ای از درخشندگی رسانده است که بدیل آن را نمی‌توانید پیدا کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha