کد خبر 247018
۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ در حالی ۲۰ میلیون بود که بازنشستگان خواستار افزایش این مبلغ برای سال ۱۴۰۳ هستند.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ مبلغ وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱، فقط ۱۲ میلیون تومان بود، این مبلغ در سال ۱۴۰۲ به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ رقمی که به گفته یدالله فرجی، فعال صنفی بازنشستگان کارگری، پول یک یخچال هم نیست!

غافلگیری دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی

او با بیان اینکه «فلسفه وجودی وام ضروری این است که با آن بتوان نیازهای ضروری زندگی را در مواقع لازم برآورده کرد» افزود: فرض کنید بازنشسته‌ای که زیر خط فقر درآمد دارد، بخواهد فرزندش را راهی خانه بخت کند؛ این بازنشسته که هیچ سرمایه و اندوخته‌ای ندارد و تمام سال‌های کار کردن پس‌اندازش را در صندوق تامین اجتماعی به امانت گذاشته، هیچ راهی ندارد جز اینکه از همین صندوق وام بگیرد؛ حالا سوال اینجاست که آیا نباید این وام که در مواقع ضروری به ناچار درخواست می‌شود به اندازه‌ای باشد که بازنشسته بتواند با پولِ آن دو قلم لوازم خانگی برای فرزندش تهیه کند؟!

به گفته این فعال صنفی بازنشستگان، مبلغ وام ضروری مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی بایستی در سال جدید، حداقل سه یا چهار برابر شود چراکه تامین چند قلم کالای اساسی برای زندگی، حداقل به چنین ارقامی نیاز دارد.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha