کد خبر 246739
۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۶

جایگاه نخست خراسان رضوی در کشور به لحاظ ورود مسافران نوروزی

جایگاه نخست خراسان رضوی در کشور به لحاظ ورود مسافران نوروزی

مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: با توجه به توزیع سفر و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته خراسان رضوی رتبه اول کشور از نظر ورود زائران و اشتغال واحدهای رسمی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش گروه استانی حیات، سیدمسعود منتجبی مسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی  در گفت‌وگویی ه ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای میزبانی شایسته از زائران و مسافران نوروزی و ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: عملیات خدمات‌رسانی به زائران با برگزاری مانور خدمت‌رسانی از ۱۵ اسفند آغاز شده و تا بعد از تعطیلات عید سعید فطر ادامه دارد، طی این مدت نیز ستاد به صورت شبانه‌روزی فعال بوده است.

وی اضافه کرد: این دبیرخانه هماهنگی و ابلاغ سیاست‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی کشور و استان را به ۶۸ دستگاه و ارگان عضو ستاد انجام می‌دهد.

منتجبی به برگزاری مستمر جلسات برنامه‌ریزی و نظارت اشاره و تصریح کرد: تعداد ۱۹۰ جلسه در استان شامل ۴ جلسه ستاد استانی، ۷۰ جلسه کمیته‌های تخصصی و ۱۱۸ جلسه در ستادهای شهرستان برگزار شده است.

وی با اشاره به موج ورود مسافران به مشهد در روزهای پایانی و تحویل سال و شب‌های قدر اظهار کرد: با توجه به توزیع سفر و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با وجود این‌که رتبه اول کشور از نظر ورود زائران و اشتغال واحدهای رسمی را داشتیم اما در حوزه اقامت مشکلی در اسکان زائران نداشتیم.

منتجبی گفت: ۵۸ بازارچه صنایع‌دستی در شهرستان‌های خراسان رضوی راه‌اندازی شده و تاکنون ۴۱۰ هزار نفر در این مدت از این بازارچه‌ها بازدید داشته‌اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha