کد خبر 246712
۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۳

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه:

دومین همایش "وحدت در سایه قدس" برگزار می شود

دومین همایش "وحدت در سایه قدس" برگزار می شود

در آستانه روز جهانی قدس و همزمان با مقاومت مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی، دومین همایش بزرگ "وحدت در سایه قدس" در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگی  حیات، در این همایش که روز پنج شنبه 16 فروردین ماه ، با حضور فعالان فرهنگی و سیاسی، روسای احزاب، دیپلمات های خارجی مقیم ترکیه و اساتید دانشگاه ها برگزار خواهد شد، پروفسور اورل قلیچ رئیس موسسه فرهنگی سازمان کشورهای اسلامی (ارسیکا) ، تمل کارامولااوغلو رهبر حزب سعادت و سفیر جمهوری اسلامی ایران و سفیر آفریقای جنوبی در ترکیه سخنرانی خواهند کرد.

سید قاسم ناظمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش اظهار داشت :با توجه به آنچه امروز علیه ملت فلسطین می گذرد و همچنین با استناد به خیزش بی سابقه جهانیان در مواجهه با جنایات ددمنشانه رژیم اشغالگر قدس و حامیان آن علیه کودکان و زنان بیگناه در نوار غزه، وظیفه و مسئولیت مسلمانان و همه انسانهای آزاده جهان است که صدای واحد ملت فلسطین باشند.

وی با اشاره به برگزاری موفق دور اول این همایش در سال گذشته، افزود: ما در موضوع فلسطین با دولت ترکیه مواضع خیلی نزدیکی داریم و ملت ترکیه هم در ماه های گذشته در صفوف اول اعتراضات سیاسی در دنیا بر علیه رژیم غاصب فلسطین قرار داشتند. این فضا را می توان در اعلام آمادگی گروههای مختلف فرهنگی و سیاسی در ترکیه برای شرکت در این همایش، به عینه مشاهده کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در پایان با یادآوری نقش نخبگان در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی گفت: برگزاری همایش هایی از این دست می تواند به همپوشانی جهانی برای حمایت از مردم فلسطین یاری رساند و ما با تهمیداتی که فراهم کرده ایم شاهد برگزاری متفاوت همایش امسال خواهیم بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha