کد خبر 246684
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۰

گفتگوی تلفنی معاونان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین

گفتگوی تلفنی معاونان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین

معاون منطقه ای وزارت امور خارجه چین عصر امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص حمله سبوعانه ی اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمانهای سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ مقام ارشد وزارت خارجه چین با اعلام موضع کشورش در محکومیت این حمله، آن را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل عنوان داشت.

معاون وزیر خارجه چین همچنین با اشاره به مواضع صریح پکن در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز گذشته، بار دیگر بر حمایت قاطع از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود تاکید کرد.

دکتر علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تمجید از همدردی دولت چین و مواضع صریح آن کشور، بر ضرورت برخورد قاطع و مسوولانه همه کشورها با این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و پاسخگو کردن این رژیم در نقض قوانین و کنوانسیون های بین المللی تاکید کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان در این گفتگو همچنین با ابراز تأسف از استمرار نسل کشی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی یادآور شد که موضع آمریکا و برخی کشورهای غربی در عدم محکومیت اقدامات این رژیم سبب استمرار و افزایش تنش ها در منطقه شده است و امروز مسوولیت تشدید سطح تنش ها در منطقه با کشورهایی است که باحمایت خود از این رژیم یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتارهای گستاخانه آن افزوده اند.

در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha