کد خبر 246591
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳

لطیفی در حاشیه نشست هیات دولت خبر داد؛

اعمال افزایش حقوق سال جدید کارمندان از فروردین‌ماه/ افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دیروز ابلاغ شد + فیلم

اعمال افزایش حقوق سال جدید کارمندان از فروردین‌ماه/ افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دیروز ابلاغ شد + فیلم

رئیس سازمان اداری استخدامی گفت: افزایش حقوق در سال جدید، به حقوق فروردین کارمندان می‌رسد اما اگر دستگاهی جا ماند و نتوانست احکام جدید را صادر کند، مابه‌التفاوت در ماه‌های بعد پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات،  میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری که بیش از ۵.۵ میلیون نفر هستند، دیروز به کارگزینی‌های دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: افزایش حقوق در سال جدید، به حقوق فروردین کارمندان می رسد اما اگر دستگاهی جا ماند و نتوانست احکام جدید را صادر کند، مابه‌التفاوت در ماه‌های بعد پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی همچنین درباره وضعیت برگزاری آزمون‌های استخدامی دولت، گفت: فعلاً آزمون کیفت‌بخشی آموزش و پرورش را برای ۱۹ هزار نفر در نظر داریم که در هفته‌های پیش‌رو برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین آزمون ایثارگران را پیش‌رو داریم که از سال گذشته باقی مانده بود و امیدواریم امسال برگزار شود.

لطیفی با بیان اینکه در سال جدید بنا داریم در آزمون‌های استخدامی یکپارچه عمل کنیم، تاکید کرد: قرار است برآوردی را باتوجه به بودجه داشته باشیم، در جلسه فوق‌العاده دولت هم به این نکته اشاره شد که حتماً ظرفیت‌های جذب امسال باید در نظام بودجه‌ریزی دستگاه‌های دولتی در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با اعلام اینکه بنا داریم آزمون یکپارچه‌ای در تابستان طراحی کنیم که دستگاه‌های اجرایی هم باید درخواست‌های خود را اعلام کند، گفت: تامین بودجه انجام شود و ما هم بررسی‌های خود را نهایی کنیم تا آزمون دوازدهم استخدامی برگزار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha