کد خبر 246566
۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷

در اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

«بانک تجارت»: تصمیمی در مورد خرید استقلال نگرفته‌ایم

«بانک تجارت»: تصمیمی در مورد خرید استقلال نگرفته‌ایم

بانک تجارت به صورت رسمی نسبت به خرید سهام باشگاه استقلال واکنش نشان داد.

به گزارش گروه اقتصادی حیات، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز حرفه‌ای نیازمند حل یک مشکل اساسی و قدیمی هستند؛ مالکیت مشترک.

طی ماه‌های اخیر وزارت ورزش و جوانان با کمک دولت و وزارت اقتصاد سخت در تلاش بوده تا بتواند بحث مربوط به واگذاری سرخابی ها را انجام داده و آنها بتوانند ضمن اجرای قوانین مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه ای جهت حضور در فصل بعد مسابقات باشگاهی قاره را نیز دریافت کنند.

در این زمینه، مذاکرات متعددی با شرکت‌ها و موسسات مختلف انجام شد از جمله سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ خلیج فارس که هیچ کدام به نتیجه نرسید تا اینکه پای بانک‌ها به میان آمد تا بالاخره موضوع واگذاری این دو باشگاه انجام شود. پیش از این بانک ملت نسبت به خرید سهام باشگاه پرسپولیس واکنش نشان داده و نامه را خطاب به رئیس سازمان بورس منتشر کرده بود که حالا بانک تجارت به عنوان اصلی‌ترین گزینه خرید سهام باشگاه استقلال نیز نامه‌ای را در این خصوص منتشر کرده و شفاف سازی کرده است.

«بانک تجارت»: تصمیمی در مورد خرید استقلال نگرفته‌ایم

نام بانک تجارت که به عنوان خریدار بلوک ۵۱ درصدی سهام استقلال در دو هفته گذشته مدام به گوش رسیده، در پاسخ امروز اداره ناشران که سلامت معاملات را کنترل می‌کنند، برای اولین بار درباره خرید احتمالی اظهار نظر کرده است.

در نامه ای که به امضا رسیده، چنین نگاشته شده که درباره خرید سهام دو باشگاه استقلال پرسپولیس، مذاکرات با بانک‌های مختلف کشور انجام گرفته و بانک تجارت هنوز به جمع بندی خاصی برای خرید سهام استقلال نرسیده و در صورت اتخاذ تصمیم در این زمینه، سهامداران خود را مطلع خواهد کرد.

باشگاه های استقلال و پرسپولیس تا اوایل اردیبهشت فرصت دارند که موضوع مربوط به مالکیت مشترک خود را حل کرده و مدارک آن را در سامانه کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کنند تا بتوانند با دریافت مجوز حرفه ای، در فصل بعد لیگ نخبگان و یا سطح دوم لیگ قهرمانان شرکت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha