کد خبر 246325
۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰

رییس پلیس راهور فراجا:

وقوع بیش از ۱۳ هزار تصادف رانندگی منجر به جرح و مرگ در سفرهای نوروزی

وقوع بیش از ۱۳ هزار تصادف رانندگی منجر به جرح و مرگ در سفرهای نوروزی

رییس پلیس راهور فراجا گفت: بیش از ۱۳ هزار تصادف رانندگی منجر به جرح و مرگ در سفرهای نوروزی رخ داده است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ از خبرگزاری پلیس، سردار سیدتیمور حسینی در بازدید از محورهای مواصلاتی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جاده چالوس از ساعاتی پیش از سمت شمال به جنوب یک طرفه شد، همچنین در آزادراه قم و آزادراه قزوین شاهد بار ترافیکی پرحجمی هستیم.

وی با بیان اینکه سفرهای مسافران نوروزی امروز، فردا و پس فردا ادامه دارد، افزود: ۱۳ هزار تصادف منجر به جرح و فوت افراد در این ایام رخ داده که ۹۰ درصد از خودروهای دخیل از نوع خودروهای داخلی و ۱۰ درصد از نوع خودروهای خارجی بودند.

رییس پلیس راهور فراجا ادامه‌ داد: سهم شماره گذاری خودروهای داخلی ۸۸ درصد و خودروهای خارجی ۱۲ درصد است و این آمار ۹۰ درصدی تصادفات نشان می‌دهد که خودروهای داخلی ۲ درصد بیشتر از سهم شماره گذاری دخالت داشتند.

سردار حسینی یادآور شد: سهم انواع خودروها در تصادفات مشخص است؛ به طور مثال انواع پژو ۳۰ درصد سهم تصادف داشتند، درحالی که سهم شماره گذاری آنها ۲۷ درصد است.

وی تصریح کرد: پس از جمع‌بندی طرح نوروزی به دقت سهم هر خودرو با در نظر گرفتن شماره گذاری، عامل انسانی و مولفه راه را در تصادفات جاده‌ای بررسی و اطلاع‌رسانی می شود.

رییس پلیس راهور فراجا همچنین گفت: بیش از ۱۳ هزار تصادف رانندگی منجر به جرح و مرگ در سفرهای نوروزی رخ داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha