کد خبر 246277
۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان:

بناهای تاریخی اصفهان ۱۳ فروردین تعطیل است

بناهای تاریخی اصفهان ۱۳ فروردین تعطیل است

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از تعطیلی بناهای تاریخی استان در روز سیزدهم فروردین خبر داد.

به گزارش گروه استانی حیات؛ حمیدرضا محققیان اظهار کرد: خوشبختانه در نوروز امسال شاهد استقبال گردشگران از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان بودیم.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به‌قرار گرفتن در شب‌های قدر و انجام امور معنوی مربوط به این شب‌های عزیز در برخی جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی در ایام شب‌های قدر برنامه‌های مختلف فرهنگی توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر استان در حال برگزاری است.

وی افزود: با توجه به دستورالعمل‌های اتخاذشده در روز سیزدهم فروردین و هم‌زمان با ایام شهادت امیر مؤمنان (ع) بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان تعطیل است. بااین‌حال گردشگرانی که در اصفهان حضور دارند می‌توانند از محور گردشگری زاینده‌رود و پل‌های تاریخی و همچنین مجموعه جهانی میدان امام (ره) بازدید به عمل آوردند.

محققیان تصریح کرد: در روز سیزدهم فروردین و هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع) در برخی بناهای مذهبی و تاریخی اصفهان همچون مسجد جامع عتیق آئین‌های سوگواری و مذهبی سنتی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha