کد خبر 246272
۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶

کتاب «دختر قالی‌باف» راوی زندگی شهید «گلاب‌علی حسین‌زاده» و همسرش

کتاب «دختر قالی‌باف» راوی زندگی شهید «گلاب‌علی حسین‌زاده» و همسرش

کتاب «دختر قالی‌باف» برش‌هایی از زندگی شهید «گلاب‌علی حسین‌زاده» و همسرش را روایت می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ کتاب «دختر قالی‌باف» برش‌هایی از زندگی شهید «گلاب‌علی حسین‌زاده» و همسرش را روایت می‌کند. این کتاب برای آشنایی با برش‌هایی از زندگی شهید «گلاب‌علی حسین‌زاده» از شهدای جهادگر جامعه‌ی کارگری کشور و همسر فداکار و صبورش تهیه شده‌است. البته بهانه‌ی نگارش این کتاب درابتدا روایت مصائب همسر شهید بوده که در میانه‌ی کار نویسنده متوجه شده بدون گفتن از پدر، این کتاب چیزی کم دارد.

کتاب «دختر قالی‌باف» در ۱۵ فصل روایت می‌شود که از آن‌ها می‌توان به «شفاخانه»، «آلاسکا»، «گلاب‌علی»، «اشک یتیم» و «اجازه‌ی پدر» اشاره کرد.

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «هدفم از نوشتن این سطور زنده نگه‌داشتن و یادآوری نقش پررنگ و بی‌بدیل همسران شهدایی بود که که اگر در روزهای سختو طاقت فرسا، استقامت و صبرشان نبود؛ راه شهدا ادامه پیدا نمی‌کرد و کربلا در کربلا می‌ماند. به امید آنکه فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدا و همسران صبور و با ایمان‌شان چراغ راه آیندگان باشد. ان‌شاء‌الله...»

کتاب «دختر قالی‌باف» به قلم «داوود حسین‌زاده فضل» نوشته شده و «نشر شاهد» آن را با شمارگان هزار و صد نسخه به بهای 50 هزار تومان، 166 صفحه و در قطع رقعی منتشر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha