کد خبر 246116
۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۹

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبر داد؛

میزبانی ۴۰ هزار خادم رضوی از عزاداران علوی در شب‌های قدر

میزبانی ۴۰ هزار خادم رضوی از عزاداران علوی در شب‌های قدر

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، از آمادگی کامل ۴۰ هزار خادم و خادمیار ویژه شب‌های قدر در قالب ۸ کشیک خدمتی جهت خدمت رسانی شایسته به زائران رضوی و عزاداران علوی خبرداد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، مصطفی فیضی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، اظهار کرد: آستان قدس رضوی با تدابیری که از ماه‌های قبل برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی اندیشیده بود، خوشبختانه ایام گذشته را با برنامه‌ریزی‌های مناسب پشت سر گذاشته و در حال حاضر آماده میزبانی از زائران عزادار در شب‌های قدر است.

وی افزود: به دلیل مناسبت نوروز و ماه مبارک رمضان خوشبختانه شاهد حضور زائران از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور در بارگاه منور رضوی هستیم از همین رو برای مناسبت شب‌های قدر تدابیری اندیشیده شده است تا به نحو مطلوب این مراسم ویژه زائران داخل و خارج کشور برگزار شود.

برگزاری مراسم شب‌های قدر ویژه ناشنوایان و کم شنوایان

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه همزمان ۴ ویژه برنامه را در شب‌های قدر تدارک و پیش‌بینی کرده‌ایم، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک مراسم رسمی و جامع داریم که از ساعت ۲۰ الی ۲۴ برگزار می‌شود و همزمان برای زائران عرب و اردو زبان و همچنین ناشنوایان و کم شنوایان که طی سال‌های قبل مورد توجه بوده است، مراسم ویژه شب های قدر را در صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی برگزار می‌کنیم.

وی افزود: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی مراسم شبهای قدر در صحن‌های حرم مطهر برگزار می‌شود و در غیر این صورت تمامی رواق‌ها آماده برگزاری مراسم و میزبانی از زائران در این شب‌های عزیز است.

فراخوان خانواده رضوی جهت خدمت رسانی شایسته به زائران

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: طی سال چند مناسبت ویژه داریم که برای خدمت رسانی به زائران از ظرفیت همه خدام و خانواده بزرگ رضوی استفاده می‌شود یکی از این مناسبت‌ها که فراخوان عمومی برای همه خدام انجام شده، شب‌های قدر است.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، فیضی ادامه داد: در این شب‌ها، ۴۰ هزار نفر از خادمان و خادمیاران حرم مطهر رضوی و سایر بخش‌ها آماده خدمت رسانی به زائران و مجاوران حرم علی بن موسی الرضا(ع) هستند تا خدمت شایسته و درخور شأن به مهمانان امام رضا(ع) داشته باشند و زائران بهره کافی را از این شب‌های عزیز ببرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha