کد خبر 246061
۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۶

رئیس سازمان بازرسی تشریح کرد؛

جزئیات ممانعت سازمان بازرسی با زمین‌خواری در «برکه پریان»/ سند مالکیت به‌نام دولت صادر شد

جزئیات ممانعت سازمان بازرسی با زمین‌خواری در «برکه پریان»/ سند مالکیت به‌نام دولت صادر شد

با پیگیری سازمان بازرسی کشور از تصرف غیرقانونی عرصه موسوم به «برکه پریان» به مساحت ۸۳۴۰۹ مترمربع واقع در شهر آستارا توسط اشخاص حقیقی جلوگیری و سند مالکیت به‌نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، با پیگیری سازمان بازرسی از تصرف غیرقانونی عرصه موسوم به برکه پریان به مساحت ۸۳۴۰۹ مترمربع واقع در شهر آستارا به ارزش حداقل ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان توسط اشخاص حقیقی جلوگیری و سند مالکیت به‌نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شد.

ذبیح‌الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور از سنددار شدن اراضی «برکه پریان» با ورود این سازمان خبر داد و گفت: پیرو اطلاعیه واصله برخی افراد درخواست صدور سند مالکیت برای زمین موسوم به برکه پریان، در یک موقعیت مطلوب و بهترین نقطه شهر آستارا و در مجاورت دریا (مجاور بازارچه مرزی) به مساحت ۸۳۴۰۹ مترمربع را کردند و دستگاه‌های متولی نیز صدور سند مالکیت را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: پس از ورود بازرسی کل استان گیلان و با اخذ اصل پرونده‌های ثبتی، مطالعه و مداقه فنی مستندات و نیز شنیدن توضیحات نمایندگان ادارات متعدد مشخص شد اراضی مذکور ملی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: با توجه به مستندات موجود، از صدور سند مالکیت بنام شخص مدعی جلوگیری و همزمان اقدام لازم جهت هماهنگی و همکاری و تهیه نقشه‌های حدنگاری (کاداستر) از سوی دستگاه‎های متولی به ویژه ادارات منابع طبیعی، شهرداری، راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و ثبت اسناد و املاک در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور مدیران کل دستگاه‌های ذیربط در بازرسی کل استان گیلان نهایتا دو فقره سند مالکیت تک برگی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور جمعاً به مساحت بیش از ۲۸ هکتار من جمله زمین مربوط به «برکه پریان» صادر شد.

خدائیان همچنین یادآور شد: بر اساس نقشه و مشخصات موجود، مساحت دقیق عرصه مربوط به «برکه پریان» به میزان ۸۳۴۰۹ مترمربع است که در شرایط موجود و بر اساس حداقل قیمت کارشناس رسمی دادگستری ارزش حداقل ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی دارد.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۱۰ قانون زمین شهری و به دنبال پیگیری‌های بعدی سازمان بازرسی، سند مالکیت «برکه پریان» به نام سازمان ملی زمین و مسکن منتقل و مقرر است در راستای حقوق عامه به عنوان فضای سبز، احداث پارک و پارکینگ عمومی بازارچه مرزی آستارا در اختیار شهرداری و برای استفاده مردم عزیز آستارا قرار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha