کد خبر 245916
۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲

کشتی می‌تواند در المپیک 3 مدال بگیرد؛

تشریح آخرین وضعیت حسن یزدانی برای حضور در المپیک/ قاسم‌پور بدشانسی آورد

تشریح آخرین وضعیت حسن یزدانی برای حضور در المپیک/ قاسم‌پور بدشانسی آورد

کارشناس کشتی آزاد معتقد است تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شانس کسب سه مدال را دارد. وی همچنین ابراز امیدواری کرد حسن یزدانی تا این بازی‌ها به اوج برگردد.

به گزارش گروه ورزشی حیات، مراد محمدی کارشناس کشتی آزاد، درباره شرایط کشتی آزاد در سالی که گذشت گفت: مهم‌ترین مسابقاتی که کشتی آزاد در سال گذشته پشت سر گذاشت، مسابقات جهانی بود که تیم ملی کشتی آزاد در آن مسابقات عملکرد قابل قبولی نداشت. در حالی که همه انتظار داشتیم تیم ملی کشتی آزاد نتایج قابل قبولی بگیرد. بعد از مسابقات جهانی تغییر و تحولاتی در رأس کادر فنی به وجود آمد که به اعتقاد من در آن مقطع زمانی وقت این تغییر و تحولات نبود اما به هر حال فدراسیون تصمیم گیرنده بود و هدایت تیم به محسن کاوه سپرده شد.

وی افزود: از زمانی که کاوه هدایت تیم ملی را برعهده گرفت اوضاع آرام شده و توانسته جو را مدیریت کند. هر کشتی‌گیر در مسیر خودش کار می‌کند. در چند وزن کشتی‌گیران سهمیه المپیک را کسب کردند و در اوزان باقی مانده کشتی‌گیران تلاش می‌کنند به سهمیه برسند. به نظرم کسب سهمیه در مسابقات آسیایی به مراتب راحت‌تر از مسابقات گزینشی المپیک است و همه کشتی‌گیران باید تلاش کنند تا در مسابقات آسیایی کار را تمام کنند.

کارشناس کشتی آزاد در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می‌کند کشتی آزاد با ترکیب کامل بتواند راهی المپیک شود؟، عنوان کرد: خدا را شکر الان شرایط تیم خوب است و به نظرم اگر این روند ادامه داشته باشد در المپیک می‌توانیم نتیجه خوبی کسب کنیم. در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند با ترکیب کامل به المپیک راه پیدا کند یا خیر در جواب تنها می‌توانم بگویم امیدوارم این اتفاق رخ دهد. کار خیلی سخت است. در وزن ۷۴ کیلوگرم چند کشتی‌گیر روس در آسیا کشتی می‌گیرند و شرایط سخت شده است.

یزدانی باید جراحی می‌شد

وی بااشاره به اینکه بدترین اتفاق در کشتی آزاد مصدومیت حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور بود و در مورد آن تاکید کرد: متأسفانه مصدومیت حسن یزدانی به جایی رسید که او باید تحت عمل جراحی قرار می‌گرفت. تا برگزاری المپیک ۸ تا ۹ ماه زمان باقی مانده بود و اگر او عمل جراحی‌اش را به تعویق می‌انداخت ممکن بود فشار زیادی متحمل می‌شد و کتف‌اش دچار بیرون زدگی می‌شد و آن وقت به طور کامل المپیک را از دست می‌داد. بنابراین نیاز بود که هر چه سریع‌تر تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

تشریح آخرین وضعیت حسن یزدانی برای حضور در المپیک/ قاسم‌پور بدشانسی آورد

محمدی که با مهر گفتگو می‌کرد، اضافه کرد: خدا را شکر بعد از جراحی روندش رو به رشد است و تمرینات را کم کم شروع کرده اما تا زمانی که روی تشک نرود و کار کشتی را به‌صورت حرفه‌ای شروع نکند، همه حرف‌ها در حد گمانه‌زنی است. خوشبختانه شرایط درمانی‌اش خوب پیش رفته و خودش هم باانگیزه کار می‌کند، مطمئناً با این انگیزه صد در صد به المپیک می‌رسد و شرایط ایده‌آلی پیدا می‌کند.

وی بااشاره به وضعیت کامران قاسم‌پور تصریح کرد: متأسفانه آسیب‌دیدگی کامران پشت سر هم شده و بعضی وقت‌ها خودم هم از این بدشانسی تعجب می‌کنم. گاهی وقت‌ها وقتی یک بدشانسی پیش می‌آید این روند مدام تکرار می‌شود. کامران باید به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود، البته من هنوز نمی‌دانم تصمیم کادر فنی در مورد او چه خواهد بود و به کدام مسابقات اعزام می‌شود. تصمیم‌گیرنده نهایی کادر فنی است، کامران جز سرمایه‌های کشتی آزاد است و باید حفظ شود، البته آذرپیرا هم یکی از جوانان مستعد کشتی آزاد است که کشتی‌هایی خوبی می‌گیرد. امیدوارم هر تصمیمی گرفته می‌شود به نفع کشتی آزاد ایران باشد.

کسب حداقل 3 مدال در المپیک

این کارشناس کشتی در پاسخ به این سوال که شانس کشتی آزاد را برای کسب مدال در المپیک پاریس را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: من فکر می‌کنم کشتی آزاد در المپیک می‌تواند موفق شود؛ البته قطعاً انتظارات ما مثل مسابقات جهانی نیست و مردم هم شرایط را به خوبی می‌دانند، اما ما در چند وزن شانس مدال داریم و حتی توانایی کسب مدال خوش رنگ طلا را هم داریم. به نظرم این المپیک می‌تواند بهترین المپیک باشد و کشتی‌گیران نتایج خوبی بگیرند. البته کشتی‌گیران باید از نظر روحی و روانی شرایط خوبی داشته باشند. ما توانایی کسب حداقل سه مدال را در المپیک پاریس را داریم.

کد خبر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha