کد خبر 245864
۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۱

وضعیت قرمز و نارنجی جوی در ۹ استان با خطر وقوع سیلاب

وضعیت قرمز و نارنجی جوی در ۹ استان با خطر وقوع سیلاب

جمعیت هلال احمر جزئیات حوادث و سوانح نوروزی سال ۱۴۰۳ را تشریح و با اشاره به امدادرسانی به ۱۸۵۱ متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۹ استان، به شهروندان توصیه کرد تا از سفر و ترددهای غیرضروری بین شهری در این استان‌ها پرهیز کنند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ در این اطلاعیه آمده است.

۱. از روز گذشته ۵ فروردین تا ساعت ۱۱:۳۰ امروز ششم فروردین‌ماه، ٩ استان اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، لرستان، همدان و کهگیلویه و بویراحمد متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران در ۳۱ عملیات مرتبط به ۱۸۵۱ نفر امدادرسانی و علاوه بر اسکان ۵۴ نفر، آبگرفتگی ۱۲۳ واحد مسکونی را تخلیه و ۱۵۱ خودرو را از آبگرفتگی و برف رهاسازی کردند.

۲. از مورخ ۲۴ اسفندماه لغایت صبح روز ششم فروردین ماه ۱۴۰۳، جمعیت هلال احمر با افزایش ۹۷.۵ درصدی پست های نوروزی به بیش از ۲ میلیون نفر خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی، دارویی، بشردوستانه و آموزشی ارائه داده است.

۳. با توجه به شرایط جوی نامساعد در برخی مناطق کشور، هلال احمر از روز ۲۴ اسفند تا شب گذشته در مجموع، ۲۳۲ نفر از شهروندانی را که در معرض خطر حوادث جوی بودند به مناطق امن منتقل و برای ۱۵۰۶ نفر اسکان اضطراری فراهم کرده است.

۴. جمعیت هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی ۹۰۴ عملیات جاده ای را پوشش امدادی داده که در این ماموریت ها ۱۸۹۰ نفر در محل درمان و ۷۴۵ مصدوم نیز به بیمارستان‌ها منتقل شدند. نیروهای نجاتگر هلال احمر همچنین در این مدت با به کارگیری تمامی ظرفیت ها، موفق به نجات جان ۱۵۱ حادثه دیده تصادفات جاده ای نیز شده‌اند. این تعداد در عملیات های فنی رهاسازی از خودروهای تصادفی نجات پیدا کردند.

۵. شهروندان با توجه به احتمال وقوع سیلاب از سفر و ترددهای بین شهری به خصوص در مناطق غربی و شمالی کشور پرهیز و به توصیه‌های ایمنی توجه کنند.

۶. در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه و سوانح جوی سریعا با شماره ۱۱۲ تماس حاصل و موارد را به جمعیت هلال احمر اعلام کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha