کد خبر 245859
۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۰

تداوم محاصره و تجاوز اشغالگران به بیمارستان‌های غزه

تداوم محاصره و تجاوز اشغالگران به بیمارستان‌های غزه

منابع رسانه‌ای و دولتی در نوار غزه از ادامه محاصره بیمارستان‌های این منطقه توسط نیروهای اشغالگر صهیونیست خبر داده و اعلام کردند که ارتباطات با بیمارستان امل به طور کامل قطع شده و امکان برقراری تماس تلفنی یا اینترنتی وجود ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات؛ درحالی که اشغالگران به شکل وحشیانه‌ای در حال تشدید تجاوزات خود علیه بیمارستان‌های غزه هستند، منابع رسانه‌ای گزارش دادند که نیروهای ارتش صهیونیستی همچنان به محاصره بیمارستان امل در خان یونس ادامه می‌دهند.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که نظامیان دشمن صهیونیستی از طریق بلندگوها به غیرنظامیان در مجتمع پزشکی الشفاء در غرب شهر غزه دستور می‌دهند که این بیمارستان را تخلیه کنند.

بر اساس این گزارش، حملات توپخانه‌ای ارتش اشغالگر در نزدیکی بیمارستان امل نیز همچنان ادامه دارد. اشغالگران همچنین طبقه فوقانی مجتمع پزشکی الشفاء را هم هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.

قطع ارتباط با بیمارستان امل در خان یونس

از سوی دیگر هلال احمر فلسطین از قطع شدن ارتباط با کارکنان خود در بیمارستان امل در خان یونس خبر داده و اعلام کرد که ارتباطات تلفنی، چه تلفن ثابت و چه تلفن همراه و همچنین ارتباطات اینترنتی در خان یونس به طور کامل قطع شده است و این وضعیت برای هفتاد و دومین روز متوالی ادامه دارد.

هلال احمر فلسطین گزارش داد که همه آوارگان و بیماران مجبور شده‌اند به سمت منطقه المواصی در غرب شهر خان یونس بروند. درحال حاضر تیم‌های جمعیت هلال احمر به همراه 9 بیمار و 10 همراه آنها و یک خانواده آواره که شماری کودک هم همراه آنان است، در بیمارستان امل مانده‌اند و تحت محاصره هستند.

انجمن هلال احمر فلسطین در ادامه تاکید کرد که باید بیماران و مجروحان را نجات دهیم و علاوه بر آن پیکر دو تن از شهدایی که از اعضای تیم‌های هلال احمر بودند در بیمارستان مانده است. نیروهای اشغالگر تمامی ورودی‌های بیمارستان را به طور کامل مسدود کرده‌اند و هر یک از کارکنانی که در حال حاضر در بیمارستان حضور دارند از رفت و آمد به بیرون منع شده‌اند.

از طرف دیگر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بار دیگر بیمارستان امل و مجتمع پزشکی ناصر و الشفاء در تیررس تجاوزات مستمر قرار گرفته‌اند.

این نهاد بین‌المللی با ابراز نگرانی عمیق از عملیات‌های نظامی ارتش اشغالگر در داخل و اطراف بیمارستان‌های غزه تاکید کرد که باید اقدامات لازم برای محافظت از کادر پزشکی و غیرنظامیان در داخل بیمارستان ها و جلوگیری از آسیب دیدن آنها انجام شود.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ادامه از شهادت 15 نفر از پرسنل وابسته به این کمیته در حملات رژیم اشغالگر که مشغول ارائه خدمات پزشکی به مردم غزه بودند خبر داد.

«محمد المغیر» مدیر تدارکات در بخش دفاع مدنی نوار غزه هم به نوبه خود اعلام کرد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به مدت 3 ماه است که نتوانسته خدماتی به ما ارائه دهد و وعده داده که بسیاری از نیازها را تامین کند اما تا امروز هیچ چیزی برای ما نرسیده است.

وی افزود که بخش دفاع مدنی غزه برای ادامه عملیات‌های خود نیاز به سوخت و مواد دیگر دارد.

مدیر بخش پرستاری بیمارستان اروپایی غزه هم وضعیت این بیمارستان را فاجعه‌بار توصیف کرد.

دیروز نظامیان رژیم صهیونیستی پس از جنایات وحشیانه در بیمارستان الشفاء اقدام به محاصره دو بیمارستان ناصر و امل در خان یونس کردند.

بیمارستان الشفاء از ابتدای هفته گذشته تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار دارد و تاکنون صدها نفر از کادر درمانی، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

اشغالگران محاصره وحشتناکی علیه این بیمارستان و مناطق اطراف آن تحمیل کرده‌اند و به مدت یک هفته است که افراد محبوس در بیمارستان الشفاء و خانه‌های اطراف آن آب و غذا ندارند.

اما هولناک‌ترین جنایتی که نظامیان وحشی رژیم اشغالگر در مجتمع پزشکی الشفاء انجام داده‌اند تجاوز به زنان از جمله زنان باردار در این بیمارستان مقابل چشمان خانواده و همسرانشان و سپس به شهادت رساندن آنهاست!!!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha