کد خبر 245855
۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵

بیانیه اتحادیه‌های دانشجویی درباره فجایع جدید غزه

بیانیه اتحادیه‌های دانشجویی درباره فجایع جدید غزه

اتحادیه‌های دانشجویی در بیانیه‌ای در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کردند: امروز دفاع از آرمان فلسطین و تلاش برای ایجاد همبستگی جهانی برابر رژیم اشغالگر صهیونسیتی بیش از همه وظیفه ملل و مسلمانان جهان محسوب می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و اتحادیه‌های دانشجویی در راستای محکومیت جنایت‌های مستمر رژیم سفاک صهیونیستی در غزه بیانیه مشترکی صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

اللهم وَفِّقْنَا فِیهِ لِأَنْ نُسَالِمَ مَنْ عَادَانَا حَاشَی مَنْ عُودِیَ فِیکَ وَ لَکَ، فَإِنَّهُ الْعَدُوُّ الَّذِی لَا نُوَالِیهِ، وَ الْحِزْبُ الَّذِی لَا نُصَافِیهِ.

پروردگارا در این ماه از تو می‌خواهیم که توفیق دهی ما را که با همه دشمنان خود سلم و مدارا پیشه کنیم. مگر آن دشمنی که من در راه تو و برای تو با او دشمنی کردم، همانا او دشمنی است که هرگز با او دوستی نکنیم...

اکنون بیش از 160 روز از عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد و تعداد شهدا به بیش از 30،000 نفر رسیده. شهدایی که عمده آنان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند. رفته رفته هرچه می‌گذرد، جنایات رژیم غاصب صهیونیستی شکل تازه تری پیدا می‌کند؛ اعدام‌های میدانی و به آتش کشیدن خانه‌های فلسطینیان، محاصره آنان بدون هرگونه دسترسی به آب، غذا و دارو، تخلیه اجباری خانه‌ها زیر باران گلوله و موشک، حمله به زیر ساخت‌های غیر نظامی، محاصره بیمارستان الشفا و... به طور کلی هر آنچه که به عنوان یک رفتار فاجعه آمیز انسانی توصیف می‌شود، در حملات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم غزه انجام می‌گیرد.

اکنون یک رژیم غاصب برای جبران شکست خفت بار سیاست‌های خود در فلسطین بر تمام ارزش‌های انسانی خط بطلان می‌کشد و آن‌ها را یکی از پس از دیگری لگدمال می‌کند. اسفا که چنین رژیمی با چنین رفتارهایی که دیگر بر هیچکس پوشیده نیست مورد تایید و حمایت کشورهای مدعی تمدن قرار می‌گیرد و فریاد کودکان بیگناه، تشنه و گرسنه، مجروح و زخم خورده به جایی نمی‌رسد!

این صحنه درگیری که نشانگر ماهیت آپارتایدی رژیم سفاک صهیونسیتی است بیش از 70 سال است که با جنایت‌های غیرقابل باور و نگران کننده‌ای همراه بوده که امروز به حد اعلای خود رسیده و شاید پس از گذشت این مدت و ارتکاب انواع و اقسام جنایت برابر دیدگان جهانیان، دیگر نیاز به بیان مصادیق رفتارهای وحشیانه رژیم صهیونسیتی و مرور صفحه این 70 سال جنایت آنان نباشد.

اما مردم قهرمان و مقاوم فلسطین از آغاز این نبرد تا بدین لحظه با تحمل تمامی این رنج‌ها همواره نشان داده اند که شجاع‌ترین مردم در ایستادگی برای دفاع از حق مسلم‌شان هستند.

امروز کنشگری درباره مسئله فلسطین برای هر انسانی که تنها فطرتش را در معرض این اتفاقات قرار دهد، امری ضروری به شمار می‌آید؛ لذا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) نکاتی را در همین خصوص به تمامی آزادگان جهان به ویژه افراد ذیل بیان می‌دارد:

در میان مصیبتی بزرگ برای جهان، از جمله برای بسیاری از مسلمانان دست به قلم می‌بریم؛ امروز دفاع از آرمان فلسطین و تلاش برای ایجاد همبستگی جهانی برابر رژیم اشغالگر صهیونسیتی بیش از همه وظیفه ملل و مسلمانان جهان محسوب می‌شود.

مردم مسلمان که بر اساس تعلیمات اسلامی سابقه دیرینه در حمایت از مظلومان دارند، نمیتوانند شاهد چنین جنایاتی بوده و سکوت کنند. متاسفانه این فجایع انسانی در غزه مقابل دیدگان جهانیان و به ویژه در میان خواب دولت‌های منطقه و به ویژه دول عالم اسلام در حال ارتکاب است. کشورهایی که نه تنها حاضر کمک به مردم فلسطین نیستند حتی در این بحبوحه در اندیشه منافع مالی خود هستند و هم چنان برای رژیم صهیونسیتی ارزاق و انرژی تامین می‌کنند؛ لذا آنچه که دولت‌های مسلمان وظیفه دارند، قطع کمک سیاسی و تبلیغاتی و تسلیحاتی و کالاهای مصرفی به رژیم صهیونیستی است و به تبع آن آنچه که ملت‌های مسلمان وظیفه دارند، فشار به دولتهاست که این وظیفه‌ی بزرگ را انجام بدهند.

یادآوری می‌کنیم به مسلمانان جهان این توصیه امام خمینی (ره) را که بیان کردند: «ما تا به اسلام رسول الله برنگردیم مشکلاتمان سر جای خودش هست، نه می‌توانیم قضیه فلسطین را حلش کنیم و نه سایر جاها را. ملت‌ها باید برگردند به صدر اسلام. اگر حکومت‌ها هم با ملت‌ها برگشتند که اشکالی نیست و اگر برنگشتند، ملت‌ها باید حساب خودشان را از حکومت‌ها جدا کنند...»

ب) خطاب به ملت عزیز ایران:

ملت ایران همواره پشتیبان و یاور مظلومان و مستضعفان جهان و در رأس آن فلسطین بوده اند و هستند. ملتی که از بدو تاسیس این باور را در ساختارهای قانونی و در عمل متبلور کرده اند. امروز انتظار می‌رود یکایک ملت ایران و به ویژه دانشجویان بیش از پیش انعکاس صحنه‌های مقاومت و جنایت رژیم صهیونسیتی باشند و نگذارند با مرور زمان، این فاجعه انسانی توسط رسانه‌های جهان به باد فراموشی سپرده شود. از همه ما دانشجویان انتظار می‌رود که بر اساس ماهیت ضد استکبار، ضد استعمار و عدالت‌خواه خود در این مسیر، پیشگام باشیم. اگر کسی مدعی جنبش دانشجویی باشد، اما دغدغه فلسطین را نداشته باشد، صادق نیست. دست جنبش دانشجویی نمی‌تواند در دست کسانی باشد که در فلسطین قتل عام میکنند...

ج) خطاب به ملت قهرمان و مظلوم فلسطین

بیش از 70 سال مقاومت در برابر جرثومه فسادی همچون رژیم صهیونسیتی و ایستادگی جانانه برای باز پس گیری حق مسلم خود و تسلیم نشدن در برابر ظالم درس بزرگی برای همه ملت‌ها خواهد بود.

تاریخ اثبات کرده که جنایت‌های متعدد رژیم صهیونسیتی و جبهه استکبار، خللی در عزم و اراده شما در مسیر پیروزی نهایی ایجاد نکرده و نخواهد کرد و ما معتقدیم همین ایستادگی به زودی به پیروزی شما منجر خواهد شد ان شاءالله.

ما دانشجویان ضمن محکومیت این جنایت‌های دهشت بار اعلام میداریم که به مدد الهی تا لحظه پیروزی بر سر آرمان فلسطین ایستاده ایم و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

دفتر تحکیم وحدت

جامعه اسلامی دانشجویان

جنبش عدالتخواه دانشجویی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha